EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-12-2020 13:06   Güncelleme : 26-12-2020 13:06

Borç Kapatma Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır

Borç kapatma kredisi nedir, borç kapatma kredisi nasıl alınır? Borcu kapatmak için kredi çekmek mantıklı mıdır?

Borç Kapatma Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır

Borç kapatma kredisi adın dan da belli olduğu gibi kredi kartı ve kredilerinizi kapatabilmek için bankaların vatandaşa sunduğu bir sistemdir. Borç kapatma kredisi adı altında tüketici tekrar borçlandırılır.

Borç Kapatma Kredisi

Kredi kartı borcu olanlara ve kredi borcu olanlara yardım etmek adı altında ya kredisinin tutarında ya da kredi kartı ekstresinin tutarın da kredi verilir. Tabi ki sizin borcunuz kadar kredi verip bir de faiz uygulanıyor yani borcunuz daha da çoğalıyor ve 36-60 ay gibi bir vade veriliyor. Bu durum da banka da tüketicide memnun kalıyor ve banka borç üzerinden bile para kazanmış oluyor. Borç kapatma kredisi.

Bu krediye başvurulduğun da banka sizden borçlu olduğunuz karşı bankadan kapsama esas borç tutarının belirtildiği bir yazı ya da son dönem hesap özetlerinin borç tutarını görebilecek yazı istiyor ve bu tutar kadar kredi veriyor. Banka size kredi vadesi boyunca da hayat sigortası uygulamaktadır. Şahsi ve ya maddi teminat da istenmektedir.

Bankadan bankaya göre de vadeler ve ödemedeki seçenekler değişiklik göstermektedir. Ayrıca banka kredi kartı borçları için taksitlendirme de yapmaktadır ki bu işlem için daha az faiz oranı sunulmaktadır. Tüketiciye sunulan bankalar tarafından hem borçların azalması hem de borç üzerinden tekrar faiz uygulama yöntemi de denilebilmektedir. Kredi kartı bilinçli kullanılmalıdır.

Devlet destekli mikro kredi nasıl alınır?