GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2020 12:10   Güncelleme : 12-12-2020 12:17

Bakırköy Sosyete Pazarı – İstanbul

Bakırköy Sosyete Pazarı – İstanbul nasıl gidilir nerededir, fiyatları nasıldır, içinde neler var? Bakırköy sosyete pazarı hangi günler açık?

Bakırköy Sosyete Pazarı – İstanbul

Bakırköy sosyete pazarı, adliye ve metronun hemen yanında yer alıyor. Cumartesi günleri kurulan pazar özellikle tekstil açısından gerçekten çok zengin. Girişte sağ tarafa doğru ilerlediğinizde bitmek bilmeyen tezgahlar ve binlerce çeşit ürünle alışveriş yapmaya doyacağınız bir yer burası. Fiyatlar ilk bakışta Levent Pazarına göre daha uygun görünüyor. Ancak bizce buranın en önemli özelliği çok büyük olması ve çok fazla çeşit bulabilmeniz.

Bakırköy sosyete pazarı nasıl gidilir?

Belediyenin ücretsiz servisi bulunmadığı için gelen vatandaşlar çok yakınında bulunan Bakırköy Metrosundan ulaşım sağlayabilir. İETT seferleri de mevcuttur. Eminönünden Bakırköy'e gelmek için 58 numaralı otobüs kullanılmalıdır. Bakırköy'e geldikten sonra minibüsleri kullanarak pazarın direkt önünde inebilirsiniz. Semt içi ulaşım için ise minibüslerle ulaşım sağlamak mümkündür. Daha kolay bulmanız için Bakırköy Adliyesi'ni ya da lunaparkı sormanız yeterlidir.

Bakırköy Sosyete Pazarı Açık Mı?

Pandemi süresi boyunca da büyük ilgi gören Bakırköy Sosyete Pazarı kurulmaya devam ediyor. Çok ucuz olması nedeniyle her ilden alışveriş yapmak için akın akın vatandaşlarımız gelmeye devam ediyor. Yeni nesil corona virüsü her sektörü olduğu gibi malesef pazarı da olumsuz etkilemiştir. Virüse karşı önlem alan esnafımız sosyete pazarında eldiven ve maske takarak kendini ve sizleri corona virüs tehlikesine karşı koruyor.

Pazara veya diğer kalabalık ortamlara girerken mutlaka maske gibi kişisel hijyen önlemlerinizi almanızı tavsiye etmekteyiz. Pazar yerinde uygulanan diğer kurallardan biri de her bir tezgah ve sergi arasında en az 3 metre mesafe olmasıdır. Maskesiz alışveriş yapmak için gelen vatandaşlarımız giriş çıkışlar esnasında zabıtalar tarafından kontrol edilmektedir.

Bahçeşehir pazarı hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bakırköy Sosyete Pazarı Hangi Günler Açık?

İstanbul'un en kalabalık pazarlarından biri olan Bakırköy Sosyete Pazarı cumartesi günleri açık alan da halkımıza sunuluyor. Bu sebeple yazın ziyareti oldukça keyifli geçen pazarımız, kışın kapalı alan da kurulmadığı için yağmur sebebiyle bazı zorluklar yaşatabiliyor. Lakin metroya yakın olmasından dolayı yazın da kışın da vatandaşlarımızdan fazlasıyla talep görmeye devam ediyor. Sabahları daha durgun olan sosyete pazarı öğlen saatlerine doğru daha kalabalık olmaya başlıyor. En güncel bilgiler için bizi takipte kalın.

Bakırköy pazarına mutlaka sabah gidin ve öğlene kadar işinizi bitirin. Zira öğleden sonra aşırı kalabalık bir hale gelebiliyor ve alışveriş keyfi sizin için yorgunluğa dönüşüyor. Makul bir vakitte gelirseniz pazarın hemen girişindeki otoparka aracınızı park edebilirsiniz. Ancak aracınızla gelirken mutlaka trafiği dikkate alın. Cumartesi günü İstanbul trafiği çekilmez olabiliyor.

Bir de yağmurlu havalarda brandalardan dökülen sulara dikkat edin. Mutlaka tezgahlara yakın yürüyün ve ortalardan uzak durun.

Pazardan alışveriş yaparken beklentilerinizi yüksek tutmamanız önemli. Elbise üzerideki markalara aldanmamalı, ihtiyacınıza ve kalite beklentinize göre değerlendirme yapmalısınız. Aşırı ucuz olan ürünlerden çok fiyat/kalite dengesi orantılı olan ürünlere yönelmenizi öneriyoruz. Zira uygun şekilde üretilmeyen tekstil ürünleri sağlığınıza zarar verebilir. Özellikle çocuklarınız için giysi alırken bilindik olmasa bile kalitesine güvendiğiniz markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.