GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2020 16:54   Güncelleme : 07-12-2020 16:54

Bahçeşehir Pazartürk Nerede Hangi Günler Açık

Bahçeşehir Pazartürk Nerede Hangi Günler Açık, nasıl gidilir konularında detaylı bilgi verdik.

Bahçeşehir Pazartürk Nerede Hangi Günler Açık

Bahçeşehir’in sosyete pazarı olarak geçen Pazartürk çok büyük olması aynı zamanda kapalı bir alanda olmasından dolayı insanların popüler noktalarından biri.

Pazartürk aslında 2 katlı, giriş katında kıyafetten hediyelik eşyaya, ev eşyalarından perdecilere binbir çeşit stand bulunuyor. 2. Katta ise meyve – sebze ve şarküteri ürünleri bulunuyor.

Ayrıca buraya gitmişken gözlemecilerden bir gözleme – ayran yemeyi de ihmal etmeyin.

Bahçeşehir Pazarı’na nasıl gidilir?

Bahçeşehir Pazarı’na ulaşım için birçok seçenek mevcut. Pazartürk, kendisine ait büyük bir otoparka sahip olduğu için varsa özel aracınızla TEM Otoyolu-Bahçeşehir bağlantı yolunu kullanarak yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler için ise Taksim, Mecidiyeköy, Yenikapı, Bakırköy, Yenibosna ve Avcılar’dan kalkan otobüsler bulunuyor. Ayrıca Bahçeşehir merkezden Pazar yerine servisler de var. Ayrıca Hoşdere bölgesine giden minibüsler ve Altınşehir güzergahından Bahçeşehir’e geçen minibüsler de Pazar yerinden geçiyor.

Bahçeşehir Pazartürk hangi günler açık?

Her hafta Salı ve cumartesi günleri Pazartürk açılıyor. Sabah saat 09.00 – 19.00 arasında buraya gidebilirsiniz.

Özellikle meyve – sebze katı çok da ucuz değil. Fakat buradaki yaşayan halka yakın olması nedeniyle cumartesi günleri büyük bir yoğunluk yaşanıyor.

Sokak arası pazardan çok AVM görünümü olan pazara ulaşmak için merkezi noktalardan otobüsler, minibüsler ve servisler var. Kendine ait olan alanın yarısı kapalı ve giysi ile gıda bölümünü yürüyen merdivenler ayırıyor. Salı ve cumartesi günleri kurulan pazarda giyecekler çok ucuzken gıda bölümü market-manav fiyatını görebiliyor.

Pazartürk yönetim telefon numarası: (0212) 669 97 14