EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-05-2020 23:09   Güncelleme : 24-05-2020 23:09

Az Sermaye İle Çok Kazandıran Karlı İş Fikirleri

Az sermaye ile çok kazandıran karlı iş fikirleri ile siz de kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bir iş kurmadan önce mutlaka bakmanız gereken liste.

Az Sermaye İle Çok Kazandıran Karlı İş Fikirleri

Az sermayeli iş fikirleri ile küçük sermayeli ancak çok karlı işler için işte size az sermaye ile yapabileceğiniz 10 karlı yeni iş fikirlerini inceledik. Az sermayeli karlı işler arasından sizler için araştırma yaptık. Az sermaye gerektiren işler, hızlı ve daha çabuk para kazandıran işlerdir. Düşük sermayeli işler hakkında öneriler için bu yazımızı okumaya devam edin.

Sizin için araştırdığımız az sermayeli 10 yeni iş fikirleri.

Birbirinden faklı olan ve daha karlı olan bu yeni iş fikirleri sizlere bir yol gösterecektir. Hangi işi yapmak isterseniz isteyin öncelikle size en uygun olacak işi seçerek karar vermeniz gerektiğini unutmayın. Yoksa başarısız olabilirsiniz.

Az sermayeli iş fikirleri ve önerileri

Önce az sermayeli işler için bir iş planı oluşturmalısınız. Bu sayede beklenen satış ve kazançları analiz edebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Unutmayın adamına göre iş değil, işe göre adam prensibi ile size uygun işi seçerek başlamak ve ilk altı ayın zorluluğunu göze alarak sabretmek ki ilk aylar zor geçebilir. Şimdi size anlatacağımız az sermayeli ve karlı işler için size uygun olanı incelemeye başlayın.

1-Waffle funny

Çubuk üzerinde waffle adıyla olan bu ürün yeni olarak Türkiye genelinde bayilikler veriyor. Türkiye pazarına yeni giren Waffle Funny için ortalama yatırım maliyeti 2 bin ile 4 bin TL arasında değişebiliyor. Hedeflenen aylık ciro Franchise olarak yaklaşık 10 bin TL. Kar marjı oldukça yüksek %400 olarak belirtilmiş. Bayilik almak isteyen kişiler için aranan özellikler arasında işinin başında olmanız yeterli oluyor.

2-İkinci el kitap satışı

Son günlerde yaygınlaşan ikinci el kitap alım satım işi oldukça kar getiren bir iştir. Mesela fuarlardan veya sahaf, şahıs gibi yerlerden çokça tedarik edebileceğiniz uygun fiyatlı olan kitaplardan özellikle zor bulunan kitapları alarak ve internetten satarak çok güzel karlar elde edebilirsiniz.

az sermaye karlı iş

2- Kahve dükkanı açmak

Yeşilçam Kahve Evi Türkiye geneli franchise şubelerini açmaya devam ederken kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Geçmişe götüren ve nostaljik bir hava katan yeşilçam kahve evi anahtar teslim olarak tüm dekorasyon ve hazırlık masraflarını franchise olarak karşılamaktadır. Franchise giriş bedeli olan, aylık franchise konsept türüne göre reklam katkı payı alınmaktadır. Konsepte göre değişen mesela 100 metrekare alan için 70.000 USD / m2 yatırım maliyeti vardır.

3-Araba yıkama işi

Oldukça kazançlı olan bir diğer iş olarak oto yıkama işi az sermaye ile yapılabilmektedir. Garajlarda veya otoparkların girişlerinde oto yıkama yerleri vardır. Başlangıç maliyeti çok düşük olan bu iş için sadece boş bir alan kiralamanız yeterli olmaktadır. Bununla beraber kullanacağınız su ve yıkama deterjanları almanız gerekmektedir. Sadece ruhsat alarak yapılacak olan bu iş için oldukça düşük bir sermaye yeterli olmaktadır.

4- Ev yemekleri işi

Küçük bir dükkan açarak lezzetli yemekler ile çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Az sermayeli olan bu yemek işinde lezzetli yemekler yapıyor ve kendinize güveniyorsanız bunu fırsata çevirmelisiniz. Son zamanlarda çokça tercih edilen bu iş düşük sermayeli olmasıyla en çok kazandıran işler arasında yer almaktadır. Sermayesiz iş fikirleri olan bu işin kazancı aylık ortalama 3 bin TL’yi bulabilmektedir.

5- İnternette satış yaparak iş kurmak

Evden çalışarak para kazanmak için az sermayeli işlerin başında gelen online satış yapmaktır. Bir web sitesi açarak özellikle kadınlara hitap eden ürünleri satarak kar marjlı paralar kazanabilirsiniz. Az sermaye gerektiren bu iş için ortalama 500 – 1000 TL yeterli olmaktadır. İhtiyacınız olan bir web sitesi ve satılacak ürünlerdir. Sermayesiz iş fikirleri konusunda uzun vadede çok kazançlı bir iştir.

karlı iş fikirleri

6 -Bahçıvanlık

Düşük sermayeli iş fikirleri arasında olan açık parfüm dükkanı açmak çok karlı bir iştir. Ortalama olarak 10 bin TL arasında bir sermaye gerektiren bu iş için dükkan açmanız yeterli olacaktır. Az bir sermaye ile kurulabilecek olan açık parfüm işinin kazancıda oldukça yüksek olmaktadır.

8-Sokak Pilavcısı açmak

Son yıllarda belki de en popüler olan az sermayeli işlerin başında sokak pilavcısı gelmektedir. Fazla masrafı olmayan bu iş için sadece ana malzemelere para harcanırken çok tüketilmesiyle de kazançlı bir iş fikridir. Özellikle ana caddelerde bulunan bu pilavcılar atıştırmalık bir şeyler yemek isteyen insanların en çok tercih sebebidir. Sermayesiz iş kurmak isteyenler için çok güzel bir iştir.

9- Emlak / Gayrimenkul danışmanlığı

Son yıllarda emlak sektöründe yaşanan büyük artışlar beraberinde yeni iş kapıları açmaktadır. Kendi işinin patronu olmak istiyorum ama az sermayeli işler yapmak istiyorum diyenlere tercihimiz emlak yani gayrimenkul danışmanlığıdır. Kurumsal bir şirketin çatısı altında franchise şube olarak yapıldığı zaman daha çok kazandıran bu iş düşük maliyet gerektirmektedir.

karlı iş fikirleri

10-  Kuruyemiş satmak

Az sermayeli iş fikirlerinin sonuncusu olarak oldukça popüler olan kuruyemiş işidir. Gün geçtikçe çok rağbet gören bu iş için bir dükkan açmak ve kuruyemişlere harcanan para için ortalama 10 bin TL bir sermaye gerekmektedir. Gerçekten güzel kazançları olan bu iş son yıllarda gittikçe artmaktadır. Kar marjı yüksek olan bu işi yapanlar oldukça memnundur.