SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-12-2020 23:11   Güncelleme : 10-12-2020 23:11

Aydınlık Cilt İçin Öneriler - 7 Adımda Aydınlık Cilde Sahip Olun

Sadece 7 adımda aydınlık cilde sahip olmak için yapmanız gerekenleri ve önerileri sıraladık. Cildiniz ışıl ışıl olacak ve pürüzsüz aydınlık cilt için basit kurallar var.

Aydınlık Cilt İçin Öneriler - 7 Adımda Aydınlık Cilde Sahip Olun

Mat cilt trendinden sonra artık ışıltılı bir dönem bizleri bekliyor. Aydınlık bir cilt ile siz de trend görünüm elde edecek ve çehrenizle etrafa adeta ışık saçacaksınız.

Son dönemin makyaj trendi arasında yer alan aydınlık bir cilt için yapmanız gerekenler aslında oldukça basit.

Sizlere vereceğimiz 7 adım ile birlikte, kolayca bu yeni makyaj trendine kavuşacak ve etrafınıza ışık saçacaksınız. Bu yıl defilelerde, kırmızı halıda, önemli organizasyonlarda, film galalarında ve birçok davette karşımıza çıkan aydınlık cilt trendi; tenin doğal ve çıplak hali ile aslında ne kadar zarif olduğunu gözler önüne seriyor. Doğallığı ön plana çıkaran aydınlık cilt; kadınların doğal halleri ile ne kadar güzel göründüklerini de ortaya koyuyor. Özellikle Gigi Hadid ve Jennifer Lopez ile önem kazanan bu ışıltıya, size vereceğimiz adımları doğru bir şekilde uygulayarak kavuşabilirsiniz.

Aydınlık Bir Cilt ve Sağlıklı Işıltı İçin

İyi bir makyaj için cildin kuru olmaması gerektiğini asla unutmayın. Üstüne basa basa söylüyoruz; nemli cilde yapılan makyajın kalıcılığı sağlanacak ve görsel açıdan bu makyaj size ayrı bir hava katacak. Bu yüzden cildinize ihtiyacı olan nemi verin ve bu şekilde daha canlı bir makyajla, çok daha güzel görünün.

Nemlendirmiş olduğunuz cildinizi daha sonra fondöten yardımı ile pürüzsüz bir hale getirmeniz gerekiyor. Işıltılı bir baz seçerek, cildinizin hem pürüzsüz, hem de aydınlık olmasını sağlayın.

Fondöten seçimi, aydınlık cilt makyajının en önemli adımıdır. Seçtiğiniz fondötenin yapısı kadar, onu nasıl uyguladığınız da son derece mühim arkadaşlar. Fondöteni doğru bir şekilde uygularsanız; yaptığınız makyaj da o derece güzel gözükecektir. Şeffaf, ışıltılı ve doğal fondötenler; bu noktada seçiminiz olmalıdır.

Eğer gözaltlarınız açık bir şekilde ortadaysa ve yorgun bir bakışa neden oluyorsa; göz çevrenize uygun bir kapatıcı uygulamanız gerekiyor. Bu şekilde yorgun ve bitkin görüntünüz ortadan kalkacak ve daha dinamik bir duruşa kavuşacaksınız. Kapatıcıyı göz kapaklarına uygulayarak da, cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için doğal maske önerimizi de mutlaka okuyun.

Birçok ciltte karşımıza çıkan yağ sorununu da ortadan kaldırmanız gerekiyor. Gözeneklerin belirgin bir şekilde ortaya çıktığı, cildin yağlanmadan uzak bir şekilde daha sağlıklı bir duruşa kavuştuğu makyaj; herkesin isteğidir şüphesiz… Bunun için yağlanan bölgelere transparan bir pudra sürün ve bu şekilde sabitleyin. Gerekirse gün içerisinde bu işlemi birkaç kez daha yapabilirsiniz. Sadece yağlı bölgelere pudra uygulamamızdaki amaç ise; cildin ışıltısının kaybolmaması içindir.

Yüzünüzün doğru noktalarına vurgu yaparak, yüz hatlarınızı ortaya çıkarmalısınız. Bunun için aydınlatıcı makyaj malzemelerini kullanın ve elmacık kemikleri, burun kemiği, göz kapakları, üst dudak ve şakaklara aydınlatıcıyı uygulayın. Bu şekilde hem ışıltılı, hem de cazibeli bir cilde sahip olacaksınız.

Aydınlatıcı makyaj trendinde son olarak nemlendirici sprey kullanacaksınız. Nemlendirici sprey kullanmamızdaki temel amaç ise; yaptığınız makyajı sabitlemek ve gün boyu kalıcılığını sağlamaktır.