SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-11-2020 12:54   Güncelleme : 19-11-2020 12:54

Aspir Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Aspir yağı ile saç bakımı nasıl yapılır? Aspir yağı nasıl kullanılır ve saçlara nasıl uygulanır?

Aspir Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç telleri ince olan kişiler için mucizevi olarak adlandırılan oleik asit ne yazık ki tek başına kullanılabilen bir madde değildir. Bu nedenden dolayı da saç telleri ince olup kalınlaştırma işlemi gerçekleştirmek isteyen kişiler çoğunlukla aspir yağı ile saç bakımı gerçekleştirmektedir. Çünkü bu yağın içerisinde oleik asit bulunmaktadır. Bu sayede saç tellerini kalınlaştırarak daha gür saçlara nihayet sahip olabilmenin keyfini yaşayabilirler.

Saç tellerini kalınlaştırması ile birlikte saç diplerini kuvvetlendirerek güçlendirir. Saç tellerinde kalınlaşma sağlandıktan sonra bırakmamanızı tavsiye edebiliriz çünkü düzenli bir şekilde kullanmaya devam ettiğiniz zaman bir süre sonra kökler daha kuvvetli olacağı için saçlarınızda daha hızlı uzama görebileceksiniz. Saç tellerim kalın ancak saç köklerim kuvvetini kaybetmeye başladı ve dökülmeler baş gösterdi diyorsanız da bu yağı tercih edebilirsiniz ve ya saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız gene bu yağı tercih edebilirsiniz. Ancak çoğunlukla sönük ve kırılgan saçlara sahip olanlar, saçı mat olup da canlandırmak isteyenler ve hacim kazandırmak isteyenler çoğunlukla aspir yağı ile saç bakımını tercih etmektedirler.

Gelelim aspir yağını nasıl uygulayacağınıza.

Kullanım esnasında genel olarak kullanım miktarı 3 ve ya 4 yemek kaşığıdır ancak bu oran saçlarınızın çokluk ve azlığına göre mutlaka farklılık gösterecektir. Diğer yağlar ile arasında bir kullanım farkı bulunmaktadır. O da kullanmaya başlamadan önce yağı hafif bir şekilde ısıtmanız olacaktır. Hafif bir şekilde ısıtma işlemini gerçekleştirdikten sonra saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar hafifçe yediriniz ve kalın uçlu bir tarak ile saçlarınızı tarayarak iyice yedirdiğinizden emin olunuz.

Yedirme işlemini tamamladıktan sonra yarım saat bekleme işlemi olacaktır. Sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada sadece bir gün uygulamanız yeterli olacaktır. Her şeyin fazlasının zarar olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda saçlarınıza bakım yaparken de fazla uygulama yapmaktan kaçınınız. Saçınızın nem ve yağ oranında sorunlar oluşur ve daha farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.