GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2020 00:26   Güncelleme : 14-06-2020 00:30

Alba Rico Kimdir, Hayatı ve Biyografisi

Alba Rico Kimdir, Alba Rico'nun hayatı hakkında bilgiler ve biyografisi.

Alba Rico Kimdir, Hayatı ve Biyografisi

Alba Rico bir aktris, şarkıcı ve dansçıdır. Disney Channel yapımı “Violetta” TV serisinde canlandırdığı “Natalia Vidal” karakteri ile bilinir. Alba Rico’nun tam adı Alba Rico Navarro şeklindedir. Alba isminin Türkçe karşılığı Şafak’tır. Alba Rico’nun lakabı ise kısaca “Al”dir.

Alba Rico kaç yaşında?

26 Şubat 1989 tarihinde doğmuştur. Alba Rico burcu balıktır. Alba Rico nerelidir? İspanyalı olan genç oyuncu Alicante’ye bağlı Elda kentinde dünyaya gelmiştir. Alba Rico’nun Ramon adında kendisinden büyük bir erkek kardeşi vardır.

Yazımızın bu bölümünde Alba Rico’nun biyografisini, kısaca hayatını ele alacağız. İspanya’da dünyaya gelen Alba burada tiyatro eğitimi almıştır. Oyunculuk kariyeri 14 yaşında başlayan genç yıldız “La gasolinera” gibi oyunlarda rol almış, başarılı performansı 2010 yılında Alegría (Vitoria) festivalinde “En İyi Aktris” ödülü kazanmasını sağlamıştır. Alba Rico 2012 yılında isminin duyulmasını sağlayan “Violetta” dizisinde oynamaya başlamıştır. Filmde canlandırdığı “Natalia Vidal” karakteri ile dünya genelinde tanınmıştır.

alba rico kimdir

Alba Rico gerçeklerine biraz değinelim.

Alba Rico’nun en iyi arkadaşı Violetta dizisinde beraber oynadıkları Lodovica Comello’dur. Alba Rico ayrıca Mercedes Lambre ile de iyi arkadaştır. Alba Rico hayranlarına “Albanáticas” denir. Aktris olmaya 4 yaşında karar vermiştir. Violetta dizisinde en sevdiği şarkı “Ser Mejor”dur. “Violetta” dizisinde oynadığı her sahnede yaşadığı duyguyu “tarif edilemez” olarak tanımlamaktadır. “Violetta” seçmelerinde başarılı olduğu haberini aldığında uzun süre ağlamıştır. Gerçek hayatında da dizideki oynadığı “Naty” karakterinin benzerlik taşıdığını düşünmektedir.