YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-12-2015 22:52   Güncelleme : 25-02-2017 13:11

Ahmet Kural Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında

Ahmet Kural kimdir, biyografisi oyuncu hakkında bilgiler.

Ahmet Kural Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında

Ahmet Kural kimdir, kaç yaşında, nerelidir gibi bilgilerden önce Düğün Dernek 2 Sünnet filminin ilk filme göre çok daha komik ve eğlenceli li ğunu söyleyelim. Kardeş Payı dizisinde Metin rolünü canlandıran oyuncunun gerçek adı Ahmet Kural'dır. Dizi aslında küçük bir mahallede geçse de Metin ve Ali kardeşler de tesisatçı olmalarına rağmen hiçbir işin üstesinden gelemez, eve doğru düzgün ekmek üremeseler de bir gün harika bir buluşa imza atacaklardır. Herkesin mutlu olmasını sağlayacak olan bu icat aslında hayatlarının da dönüm noktası olabilir diyebiliriz. 

Ahmet Kural kimdir, biyografisi :

Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 tarihinde Kütahya'da doğmuştur. Akrep burcu olan ve dizide Metin rolünü canlandıran bu başarılı oyuncu ablası da konservatuar mezunudur. Onu kendisine örnek alan Ahmet Kural, Selçuk Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümünden mezun olmuştur.

Ardından da yükseklisans için Bilkent Üniversitesi'ne gitmiştir. Master programını tamamladıktan sonra ise kariyerini tamamen oyunculuk üzerine geliştirmek isteyen Ahmet Kural, Müjdat Gezen oyunculuk kurslarına başlamıştır. Birçok dizide oynamıştır ama adını en çok İşler Güçler dizisiyle duyurmuştur. Son filmi Düğün Dernek de gişe rekorları kırmıştır. Ahmet Kural hakkındaki görüş ve yorumlarınızı yorum bölümünden yazmanızı rica ediyoruz.