SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-12-2020 16:38   Güncelleme : 14-12-2020 16:38

Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Peeling Tarifleri

Evde hazırlayabileceğiniz doğal peeling tarifleri. Evde yapımı kolay, malzemeleri basit ve cildi temizleyen peeling tarifleri kolayca uygulanabilir.

Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Peeling Tarifleri

Yapımı Kolay, Doğal Peeling Maskeleri

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın yolu peeling yapmaktan geçiyor. Eğer cildinizin daha genç ve dinamik görünmesini istiyorsanız, siz de mutlaka peeling yapmalı ya da yaptırmalısınız. Ancak dışarıda yaptıracağınız peeling ile evde kendi imkanlarınızla hazırlayıp yapacağınız peeling arasında da fark vardır. Zira evde hazırlayacağınız peelingler; doğal yöntemlerle hazırlanacağı için, daha fazla yararı olacaktır.

Gözeneklerin açılmasına, kırışıklıkların ve lekelerin azalmasına ve en önemlisi de yüzdeki siyah noktaların oluşumunun engellenmesin yardımcı olan peeling; cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlar. Bu şekilde de cildiniz yenilenir ve daha genç bir yüze sahip olursunuz. Peelingin önemini bahsettikten sonra, evde hazırlayabileceğiniz doğal peeling tariflerini sizlere sunalım.

Zeytinyağı ve Şeker İle Yapılan Peeling Maskesi

Bu maske tarifinde; 1 çorba kaşığı kadar şekere ve yine 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağına ihtiyacımız olacak. Bu 2 malzemeyi uygun bir kapta karıştırarak, cildinize hafifçe sürün. Ortalama 5 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi güzelce yıkayın ve son olarak da nemlendirici bir krem sürün. Bu şekilde cildiniz ölü hücrelerden arınır ve daha aydınlık bir görünüm kazanır.

Bebek Yağı ve Bal İle Yapılan Peeling Maskesi

Bu karışım için 1 çorba kaşığı kadar bebe yağına ve yine aynı ölçülerde süzme bala ihtiyacımız var. Uygun bir kaba bu 2 malzemeyi boşaltıp, güzelce karıştırın. Ardından hafifçe yüzünüze sürün. Ortalama 5 dakika sonra cildinizi güzelce yıkayın. Cildin ölü hücrelerden arındırılmasına yardımcı olan bu karışım; aynı zamanda pürüzsüz bir cilt için de birebirdir.

Kahve ve Zeytinyağı İle Yapılan Peeling Maskesi

1 çorba kaşığı kadar çekilmiş kahve ve yine 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı kullanarak hazırlayacağımız bu karışımı; parmak uçlarınızdan yardım alarak yüzünüze, sanki masaj yapar gibi uygulayın. 5 dakika kadar sonra cildinizi güzelce yıkayın. Ardından da cildinize nemlendirici bir krem sürmeyi ihmal etmeyin. Kahvenin uyarıcı özelliği sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak ve gözenekleriniz açılacaktır. Aynı zamanda ölü hücreler ortadan kalkacak ve cildiniz ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır.

7 adımda aydınlık bir cilde sahip olmak için önerilerimizi mutlaka okuyun, tıklayınız.

Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı, Lavanta Yağı ve Tuz İle Yapılan Peeling Maskesi

1 çorba kaşığı kadar deniz tuzunu, 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı ve 2-3 damla kadar da lavanta yağı ile aynı kap içerisine koyarak bir güzel karıştırın. Ardından cildinize hafifçe masaj yapar gibi uygulayın. 5 dakika kadar cildinizde bu karışımı bekletin ve daha sonra güzelce yıkadın. Cildiniz kuruduktan sonra nemlendirici bir krem sürün. İçerisinde yer alan deniz tuzu sayesinde bu peeling yağlı ciltler için uygundur.

Şeker, Badem Yağı ve Lavanta Yağı İle Yapılan Peeling Maskesi

Bu karışımda ihtiyacımız olan malzemeler; yarım kahve fincanı kadar badem yağı, 1 kahve fincanı kadar esmer şeker, 2-3 damla kadar da lavanta yağıdır. Malzemeleri uygun bir kaba koyup, güzelce karıştırdıktan sonra cildinize, hafifçe masaj yapar gibi uygulayın. 5 dakika kadar bekletip, güzelce yüzünüzü yıkayın. Bu karışım sayesinde cildiniz ölü hücrelerden kurtulacak ve aynı zamanda da gözenekleriniz açılacaktır.