GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-11-2020 18:42   Güncelleme : 27-11-2020 18:42

En sadık hayvan hangisidir? Kedi mi köpek mi daha sadık?

En sadık hayvan hangisidir? Kediler mi daha sadık yoksa köpekler mi? İhtiyaç duyduğumuz en sadık dost bir insan değilse hangi hayan?

En sadık hayvan hangisidir? Kedi mi köpek mi daha sadık?

İnsan olarak bazen insanlarda usanıyoryuz hatta öyle şeyler oluyorki kendi türümüzden nefret ediyoruz. Özellikle böyle sıkıntılı dönemlerde insanın sadık bir dosta ihtiyacı oluyor.

Peki, ihtiyaç duyduğumuz en sadık dost bir insan değilse hangi hayan?

Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyorki en sadık hayvan KÖPEKLER. Bu kişilik yada karakterle alakalı değil. Tamamen köpeklerin iç güdüleriyle ve yaratılış amacıyla ilgili.

Köpekler çok uzun yıllardır insanlarla beraber. Yaklaşık 3000  bin yıl önce evcileştirildiler ve biz insanlara çok yardımcı oldular. Yeri geldi bizi korudular yeri geldi bekçilik yaptılar yeri geldi bizi psikolojik olarak teselli ettiler.

Hiç unutmam Amerikan cooker cinsi köpeğim ne zaman canım sıkılsa topu alır gelir benimle oynamak isterdi ( normalde topu aldımı azından kimse alamaz)

Köpekler mi daha sadık kediler mi?

Şahsen kedi de köpek de besledim. Ancak kediler yaratılış şekli itibariyle özgürlükçü. Keyfine bu denli düşkün özgür bir varlıktan aşırı sadakat ve bağlılık beklemek imkansız. 5 sene evinizde beslediğiniz kedi bir kuşun peşinden pencereden atlar gider ve bir daha asla geri gelmeyebilir. Köpek ise acından ölse sizi terk etmez.