GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2020 22:11   Güncelleme : 24-03-2020 22:15

Aileniz İçin Otomobil Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aileniz İçin Otomobil Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Aile arabası önerileri, hangi arabayı alırsanız ailenizle birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz?

Aileniz İçin Otomobil Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aileniz ile rahatlıkla kullanabileceğiniz ve onları rahat ettirebileceğiniz bir araba mı arıyorsunuz? Bu yazımızda sizin için aile otomobillerini araştırdık ve yazdık.

Otomotiv sektöründe rekabet hızla artarken üreticilerde aileler için en iyi araba modellerini tasarlama telaşında. Hal böyle olunca aileler için de seçecekleri araba modelleri çeşitleri artıyor ve ailelerin kafaları karışıyor.

Seçeceğiniz otomobil aileniz yani eşiniz ve çocuklarınız için konforu, rahatlığı en önemlisi ise güveni sağlamalı. Özellikle çocuklu bir aile iseniz çocuk koltuğu olan araçları tercih etmelisiniz.

1. Renault Grand Scenic – Aile Otomobilleri

Kalabalık bir aile iseniz 7 kişilik otomobilleri tercih etmenizde fayda var. Renault Grand Scenic geniş ve konforlu oluşu ile tam bir aile arabası. 208 litrelik bagaj genişliğine sahip olan Grand Scenic, en arkadaki koltukları katlayarak aracı beş kişilik koltuk pozisyonuna getirdiğinizde 564 litreye, koltuklar tamamen kapatıldığında ise 702 litreye kadar çıkarılabiliyor.

aile arabası önerisi

2. Peugeot 3008 – Aile Otomobilleri

5 kişilik bir aile arabası olan Peugeot 3008, normal seyahatlerde bagaj hacmi 512 litreye sahipken koltuklar kapatıldığı zaman ise 1604 litreye kadar çıkabiliyor. Oldukça başarılı bir tasarıma sahip olan 3008, geniş cam tavana sahip.

3. Yeni Citroen C4 Picasso ve Citroen C4 Grand Picasso – Aile Otomobilleri

Ödüllü Yeni Citroen C4 Picasso, 2013 yılında İngiltere’de yılın en iyi aile arabası seçildi. Türkiye’de 5 kişilik ve 7 kişilik modelleri ile satışa sunulan C4 Picasso, 5 kişilik modellerinde 537 litrelik bagaj hacmine sahipken, 7 kişilik modellerinde ise 645 litrelik bagaj hacmine sahip.

4. Yeni Toyota Verso – Aile Otomobilleri

Türkiye’de 5 kişilik ve 7 kişilik modelleri ile satışa sunulan bir diğer aile arabası ise Yeni Toyota Verso. Toyota’nın “Easy Flat” ismini verdiği, koltukları istenilen oturma düzenine getirilmesini sağlayan pratik koltuk sistemine sahip ve araçta istediğiniz hacmi oluşturmanıza imkan veren bu sistem, çoklu saklama bölmeleriyle de destekleniyor.