YAŞAM
Giriş Tarihi : 07-10-2018 15:32   Güncelleme : 07-10-2018 15:32

Botoks (Botox) ile Aşırı Terleme Tedavisi

Botoks ile terleme tedavisi nasıl yapılır, aşırı terleyen insanlar için botoks tedavisi öneriliyor

Botoks (Botox) ile Aşırı Terleme Tedavisi

Terleme doğal bir reaksiyonken aşırı terleme bir sağlık sorunu hatta sosyal bir sorundur. Aşırı terlemesi olan kişiler sosyopsikolojik olarak sıkıntı yaşamakta, iş ve normal hayatlarının kalitesi olumsuz etkilenmektedir. Botox, kırışıklıkların haricinde “aşırı terleme” yani “hiperhidrozis” tedaivisnde de kullanılmakta ve başarıyla uygulanmaktadır. 

En çok terleyen bölgeler olan el, ayak ve koltukaltı terlemesi (hiperhidrozis) botox ile önlenmekte ve kişiler sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürmektedirler. 

Botox ile terleme tedavisi yeni bir tedavi şeklidir. Botox, ter bezlerine giden sinir uçlarının iletimini engeller ve ter bezlerinin aşırı çalışması önlenmiş olur. 

Botoks ile terleme tedavisi basit bir uygulamadır. Öncelikle aşırı terlemenin li ğu bölgeler tesbit edilir. Aşırı terleme bulunan bölgelere küçük ve ince uçlu iğneler yardımıyla Botox ilacı enjekte edilir. Botox ile aşırı terleme tedavisinin işlem süresi terlemenin li ğu bölgeye göre değişmekle beraber ortalama 15 ile 45 dakikadır. Tedaviden 1 hafta sonra botoks etkisini göstermeye başlar ve bu etki ortalama 9 ay kadar bir süre devam eder. Botox etkisi geçince tedaviye tekrar başvurulabilir.