YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-07-2018 09:59   Güncelleme : 28-07-2018 09:59

Arap Şükrü Bursa'nın göz bebeği

Bursa'nın son günlerde gözde olan arap şükrü bursa sokağı yerel ve turist halkın ilgisini çekiyor. Bu ilgiden dolayı esnaf mutlu. Halk ise kaliteli ve taze ürünlere kavuştuğu için olumlu yorumlar yapıyor.

Arap Şükrü Bursa'nın göz bebeği

Bursa Türkiye'nin hızla büyüyen şehirlerinden birisi. Dünya yaşanabilir şehirler listesinde 29. sıradayken Türkiye içerisinde bu listede 1. sırada. Hal böyle olunca insan kalabalıklarının yaşanan iş stresi karşısında eğlenmek için geceleri dışarı çıkması Bursa'da gece hayatını öne çıkarıyor. Şehirle birlikte hızla gelişen gece hayatına tarihi sayılabilecek bir sokak eşlik ediyor.

tabagi.com.tr">Arap şükrü Bursa merkezde yer alan konumu ile gece fasıllarına, dost sohbetlerine sıcak ortamı ile sahiplik yapıyor. Sosyal medya üzerinde senelerdir paylaşılan videolar sayesinde ünlenen sokak rakı balık denilince Bursa'da akla ilk gelen yerlerden birisi oluyor. Canlı müzik eşliğinde grup olarak, arkadaşlarla, ailenizle ve sınıf arkadaşlarınızla dahi oturup taze balıklarınızı söyleyip eğlenebileceğiniz hoş vakitler geçirebileceğiniz bir sokak.

Yan yana dizilmiş onlarca restoran tarihi mimarileri ile dar bir sokağa yerleşmiş vaziyette, sokağa atılan sandalyeler ile gürültülü de olsa çok sıcak bir ortamı yakalamak pekala mümkün. tabagi.com.tr">Bursa arap şükrü denilince akla gelen ilk mekanlardan biriside Balıkçı Reşat'ın restoranı olan Deniz Tabağı. Balıkçı kimliği ile Bursa yerlileri arasında çok sık ismi anılan Reşat Kayapalıoğlu'nun restoranı olan Deniz Tabağı'nı diğerlerinden farklı kılan ise babadan balıkçı olan birinin balığa dokunmadan kalitesini tarta bilme yeteneğidir. Burada yiyeceğiniz makul fiyatlı herhangi bir balık menüsü sizi mest etmeye yetecektir. İşin lerden mutfağına kadar tek kişinin bilgisi dahilinde olması muhakkak lezzeti ve kaliteyi arttırıyor. Alkollü ve alkolsüz bölümleri olan restorana alkol içmeyen birisi olarak gelip eğlenmekte mümkün. Kendinizi bir müşteri değil misafir olarak hissedeceğiniz, aşçısından garsonuna, sahibinden diğer müşterilerine kadar kaliteli insanların yer aldığı bir restoran. 

İletişim:

Sakarya Cad. No:17 Altıparmak/Bursa 

0 224 222 25 02

tabagi.com.tr">http://www.tabagi.com.tr/