EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-12-2020 16:22   Güncelleme : 10-12-2020 16:22

2. El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır?

2. el taşıt kredisi yaş sınırı kaçtır? En çok kaç yaşındaki arabaya taşıt kredisi çıkar? Bankalar en fazla kaç yıllık arabaya kredi verir?

2. El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır?

Araç sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği 2.el araçlardır. Özellikle kısıtlı bir bütçeye sahip olanlar 2.el araçlara yönelir. Bu durumda da en çok merak ettikleri 2.el araçlar için kredi kullanılır mı kullanılmaz mı oluyor. Almak istediğiniz 2.el araçlar için bankaların sunmuş olduğu taşıt kredisi ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak bankalar 2. el araçlara yaş sınırı koymaktadır.

Bankaların belirlediği bir yaşı geçmiş araçlar için ne yazık ki kredi kullanamıyorsunuz. Yaş sınırı ise bankalar arasında değişiklik göstermektedir. Kimi banka 5 yaşından büyük araçlar için krediye izin vermezken, kimi bankalar ise yaş sınırını 8 yaşa kadar uzatabiliyor. Bankaların taşıt kredisi ürünlerini inceleyerek istedikleri yaş sınırını öğrenebilirsiniz.

2. El Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

Almak istediğiniz araç 2. el ise ve bunun için kredi kullanmak istiyorsanız öncelikle kredi kullanmak istediğiniz bankayı seçmelisiniz. Almak istediğiniz aracın yaşına kredi veren bankaları bulduktan sonra bankaların kredi faizlerini inceleyerek en uygun krediyi seçmenizi öneririz. Banka seçiminizi tamamladıktan sonra kredi başvurusu yaparken bankaya bazı evrakları sunmanız gerekiyor. Bu evraklar ise nüfus cüzdanı, gelir belgesi, 2. el alacağınız aracın ruhsatı ve üzerinize kayıtlı elektrik, su, telefon faturalarından herhangi biri. Bu evraklar ile bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca bazı bankalar online kredi başvurusu imkanı da sunmaktadır ancak krediniz onaylansa da bu evrakları bankanın şubelerine beyan etmelisiniz. Bankalar gerekli gördüğü durumlarda bu evraklara ek olarak kefil veya gerek gördüğü evrakları isteyebilir.

En uygun taşıt kredisi veren bankaları öğrenmek için tıklayınız.

2. el araçlar için taşıt kredisi başvurusu yaptıktan sonra genelde kredi onaylanma süresi 3 iş günüdür. Günümüzde bankaların teknolojik altyapısı çok geliştiği için kısa sürede kredi sonucunuzu sizlere sunacaklardır.