SAĞLIK
Giriş Tarihi : 07-01-2016 14:14   Güncelleme : 07-01-2016 14:14

Akne Lekeleri Giderme Yöntemleri

Akne lekelerini giderme yöntemleri, sivilce akne lekeleri nasıl geçer, maske önerileri.

Akne Lekeleri Giderme Yöntemleri

Akne Lekeleri Biz kadınlar için her daim baş belası olmuştur. Sivilceler çıkar ardından geçerler fakat her zaman sorunsuzca geçmezler ve çeşitli izler bırakırlar. Sadece sivilceler de değil siyah noktalarda aynı şekilde olabiliyor.

Güzel görünmek için güzel bir cilde sahip olmak gerekiyor. Doğuştan pürüzsüz ve sorunsuz bir cildiniz yok ise eğer cildinize bakım yapmanız gerekiyor. Cilt bakımı aslında çok zorlayan bir işlem değildir. Cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken tek nokta devamlılıktır. Eğer cilt bakımınızı düzenli olarak yapmıyorsanız yaptığınız cilt bakımının pek bir önemi kalmıyor.

Öncelikle herhangi bir işlem yapmadan önce nelere dikkat etmelisiniz onlardan bahsedelim.

  • Biz kadınlar makyajdan hiçbir zaman vaz geçemiyoruz. Fakat makyajın cildimize verdiği zarardan bihaberiz. Tabi ki size makyaj yapmayın demiyorum fakat ekmek almaya giderken de makyaj yapmayın. Gerekli li ğu zamanlarda ve dozunda makyaj yapmalısınız.
  • Kullandığınız makyaj malzemelerinin kimyasal değil de doğal içerikli li ğundan emin olun. Su bazlı kapatıcıları kullanmayı tercih edin.
  • Makyaj ile uyumayın! Makyaj yapıp dışarı çıktınız, eve gelir gelmez o makyajı temizlemelisiniz. Bu temizleme işlemini cilt tipinize uygun bir temizleyici ile yapabilirsiniz.
  • Cilt tipinize uygun ürün kullanmak önemlidir. Eğer kuru bir cilde sahipseniz cildinizin daha çok suya ve yağa ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle kuru ciltlere uygun bir ürün kullanmalısınız veya yağlı bir cildiniz varken içerisinde fazlaca yağ bulunan bir kozmetik ürünü kullanmamalısınız.
  • Uyanır uyanmaz yüzünüzü soğuk su ile güzelce yıkamalısınız.

Tüm bunlara dikkat ettikten sonra akne lekelerini gidermek için uygulaya bileceğiniz doğal bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Elma sirkesi ile kurutabilir yeniden oluşmasını engelleye bilirsiniz. Nasıl mı? Birazcık elma sirkesini birazcık su ile karıştırıp keskinliğini alıyorsunuz ve her gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla bu sirkeli karışım ile cildinizi temizliyorsunuz. Yarım saat beklettikten sonra cildinizi temizleye bilirsiniz. Elma sirkesi cildinizi kurutacaktır bu nedenle işlem sonunda cildinizi nemlendirmeniz sizin yararınıza olacaktır.