YAŞAM
Giriş Tarihi : 15-11-2015 11:44   Güncelleme : 15-11-2015 11:44

Kız istemeye giderken neler yapılmalı

Kız istemeye giderken neler yapılmalı götürülecek şeyler ön hazırlık çalışmaları

Kız istemeye giderken neler yapılmalı

Kız istemeye gidilmeden önce damat adayları için vereceğimiz öneriler altın niteliğinde. Mutlaka hepsini tek tek okuyun ve uygulayın. İşte kız istemeye giderken yapılması gerekenler:

1- Mutlaka giysileriniz temiz ve ütülü olmalı, ben ne kadar hürüm, özgürüm deseniz de o gün bunlar işe yaramayacaktır. Yalnız sakal şeklinizi de kızın ailesine göre şekillendirmeniz daha iyi olacaktır. Yani müteasıp bir aileyse sakalınızın tamamını kesmeniz daha iyi olacaktır.

2- Gittiğinizde pozitif enerjinizi yaymaya çalışın, rahat olun. Fakat aşırı rahatlık da iyi değildir. Biraz heyecanlı gözükmek de sizin ne kadar istekli li ğunuzu gösterir.

3- Muhabbet daha çok büyükler arasında olur ve yüzeysel konulardan bahsedilir. Siz sadece yeri ğinde konuşmaya çalışın, size soru sorulduğunda cevap vermeye çalışın. Muhabbetin her kısmında olmanıza gerek yok zaten geliş amacınız da kız ailesi tarafından biliniyor.

4- Büyük ihtimalle kahveniz tamamen size özel gelecektir. İçerisinde tuz, karabiber, irmik, pirinç gibi yabancı maddeler olabilir, sesinizi çıkarmayın ve çok güzelmiş gibi içmeye devam edin. Bitince de teşekkür etmeyi unutmayın. Tabi bu sırada kız arkadaşınızın gözlerinin içine ufak bir bakış atabilirsiniz.

5- Çiçek ve çikolata seçimi ise son derece iyi olmalı. Bu noktada biraz paraya kıyabilirsiniz. Aslında erkek düşüncesi biraz köprüyü geçene kadar olsa da evlendikten sonra da bunları devam ettirmek hem eşinizi mutlu eder hem de sizi.

6- Kayınpeder adayının mutlaka size soracak li ğu meslek sorularına da kendinizi hazırlayın. Yani mesleğinizi onun anlayabileceği dilden anlatmayı öğrenin.

Yani örnek vermek gerekirse, Project Manager olarak çalışıyorsunuzdur. Siz bunu işlerin optimizasyonu ve verimini yükseltme amaçlı datalar hazırlıyorum derseniz olmaz. Daha Türkçe ve sade herkesin anlayabileceği dilden mesleğinizi anlatın. Kız istemeye giderken vereceğimiz öneriler çok daha fazla olsa da bunlar en önemlileridir.

Yorum bölümünden sizler de önerilerinizi iletebilirsiniz.