MAGAZİN
Giriş Tarihi : 04-11-2015 23:48   Güncelleme : 04-11-2015 23:48

Bu Ülkede İnsanlar Bilerek Ayaklarını Kırıyorlar

Bu ülkede insanlar ayaklarını bilerek kırıyorlar, üstelik sebepleri ise çok ilginç

Bu Ülkede İnsanlar Bilerek Ayaklarını Kırıyorlar

Bu ülkede insanlar adeta çılgın, ayaklarını bilerek ve isteyerek kırıyorlar. Üstelik sebepleri de bir o kadar ilginç, duyunca siz de çok şaşıracaksınız.

Çin'de yaşayan Han Quahai 102 yaşında ve Çin'in son lotus kadını olarak biliniyor. Bu kadının ayaklarının uzunluğu sadece ve sadece 6 cm.

Çin'in bazı yerlerinde insanlar ayaklarının büyümemesi için 1000 yıl boyunca minik ayakkabılar giydi. Bu minik ayakkabılar içerisinde ayağın gelişmesi bilerek engelleniyor. 

Bu ayakkabılar şu anda müzelerde sergileniyor, insanlığın böyle bir amaç için ayaklarına işkence etmesi ne kadar doğru tartışılır.

Önceden ufak ayaklar zerafetin göstergesi li ğu için onbinlerce kadın bu işkenceyi çekmek zorunda kalmıştı. Bu minik ayakkabı yöntemi ise 1912 yılında yasaklandı. İşte o minik ayakkabıdan bir görüntü:

Küçük ayağın büyük bir onu li ğu Çin'de kız çocukların ayakları doğdukları zaman kırılıyormuş ve sarılıp büyümesi engelleniyormuş. Ayrıca minik ayakkabılar içerisinde de büyümesi engelleniyormuş. Bu gelenek her ne kadar yasaklanmış olsa da küçükken bu duruma maruz kalanlar halen hayatlarını sürdürüyor.

Bu ayaklar üzerinde yürümek li kça zor olsa da zaman içerisinde bu duruma da alışılmış. Fakat birçok kişi alışma süreci içerisinde düşmeler yaşayarak hayatlarını kaybetmiş.