SAĞLIK
Giriş Tarihi : 04-11-2015 20:34   Güncelleme : 04-11-2015 20:34

Kuru Saçlar İçin Argan Yağı Çözüm Oluyor

Kuru ve açılmayan saçlar için argan yağı zor taranan saçlara nasıl uygulanır gerçek argan yağı

Kuru Saçlar İçin Argan Yağı Çözüm Oluyor

Yazımızda kuru ve açılmayan saçlar için bir öneride bulunacağız. Eğer banyodan sonra saçlarınız hemen kuruyor ve gün içerisinde de hemen kuru bir görünüme dönüşüyorsa en iyi yöntem argan yağı kullanmaktır.

Özellikle uzun saçlı bayanlar saçlarını taramak için şampuandan sonra krem kullanırlar. Bu kremler saçlarınıza aslında çok da iyi gelmez çünkü içerisinde kimyasal maddeler mevcuttur.

Argan yağı nasıl kullanılır?

Saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli olan saçınıza argan yağından bir miktar sürünve durulamayın. Bu yağ hem saçınızı besleyecek hem de kuru görünümünden uzaklaştıracaktır. Saçlarını taramak isteyen bayanlar da hemen bu yağdan sonra saçlarını tarayabilirler çünkü saçlar kolayca açılmaktadır. Tekrar saçınıza şampuan sürmedikçe argan yağı etkisini göstermeye devam eder. Yaklaşık 1 ay kullanımdan sonra saçlarınızdaki mükemmel değişimi siz de görebilirsiniz.

Gerçek argan yağı nasıl anlaşılır?

Piyasada birçok argan yağı çeşidi bulunuyor. Bunlardan bazıları tamamen sahte oluyor ve saça hiçbir etki etmiyor. Siz bu yağı güvendiğiniz yerlerden almaya dikkat edin. Gerçek bir argan yağının şişesi 20 TL civarında oluyor.