YAŞAM
Giriş Tarihi : 30-10-2015 00:51   Güncelleme : 30-10-2015 00:51

Bunu Hiçbiriniz Bilmiyordu! Kot Pantolonu Bir Poşete Koyup Derin Dondurucuda Bekletin Ve...

Bunu Hiçbiriniz Bilmiyordu! Kot Pantolonu Bir Poşete Koyup Derin Dondurucuda Bekletin Ve...

Yüksek fiyatlara aldığınız kot pantolonları korumak için bilmeniz gereken 7 madde...

 

Jean hergün giyilebilecek bir parça olmasına rağmen çok yüksek fiyatlara alıyoruz. Çünkü her gün giyildiği için yıpranma oranı yüksek oluyor, bu nedenle pahalı olanlardan tercih ediyoruz.

 

Ters çevirin! Makineye atmadan önce renginin çok akmaması için kotunuzu ters çevirin. Derecenizi doğru ayarlayın! Makineden çıkarırken bir süprizle karşılaşmak istemiyorsanız, mutlaka makinenizin derecesine dikkat edin! Jean pantolonlar soğuk suda yıkanır.

 

Deneyin! Makineden nasıl bir şey çıkacağına emin olamıyorsunuz, ya da makinenize güvenmiyorsanız en iyisi elde yıkayın. Böylece büyük bir süprizle karşılaşmazsınız. Sık yıkamayın! Jean bakımının en önemli kurallarından biri de sık yıkamamaktır. Çok kirlenmediği sürece her giyiminizden sonra makineye atmayın. Jean kumaşı çabuk yıpranan bir kumaştır.

Kurutucuya atmayın! Eğer küçülmelerini istemiyorsanız, kesinlikle kurutucuya atmayın.

Bunun yerine askıya asın, kendi kendine kurumasını bekleyin.

Dondurun! Jean bakımının en kolayı onları dondurmanızdır. Yıkama işlemini geçin. Jeaninizin üzerini fırçalayın, plastik bir çantanın içine düzgün bir şekilde yerleştirip, ertesi gün giymek üzere buzluğa atın. Kot pantolonu çamaşır makinesinde yıkamak en büyük yanlışlardan biri.Bir poşete koyup derin dondurucuda bekletmek en doğru temizleme şekli.