GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2015 18:02   Güncelleme : 25-07-2017 20:26

Sabıka Kaydı Nasıl Alınır - Sabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka kaydı nasıl alınır ve sabıka kaydı sorgulama online internet üzerinden sabıkanızı görüntüleyin.

Sabıka Kaydı Nasıl Alınır - Sabıka Kaydı Sorgulama

Bir işe başvururken, ehliyet alırken, bir yere kayıt olurken, bazı burs başvurularında sabıka kaydı istenmektedir. Sabıka kaydı almak için bulunduğunuz ildeki adliye sarayına gitmeniz gerekir. Burada bunun için ayrılmış olan bir bölüm vardır. Burada sıraya girdikten sonra nüfus cüzdanınızı vererek sabıka kaydınızı kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz. Bu işlemin herhangi bir ücreti yoktur.

Başsavcı tarafından onaylanan ve imzalanan kağıt size verilir.

Sabıka kaydı sorgulama

E-devlet üzerinden şifrenizle birlikte sadece kendi sabıka kaydınızı sorgulayabilirsiniz. En çok sorulan sorulardan bir tanesi de sabıka kaydının internet üzerinden sorgulanmasıdır. Anayasadaki kanunlar gereği bu işlem online olarak başkası tarafından yapılamıyor. Başkasının kişisel bilgilerine hele ki sabıka kaydı gibi önemli bilgilere ulaşmak yasaktır. Bu yüzden sabıka kaydınızı sadece kendi giriş bilgilerinizle görüntüleyebilirsiniz.

Sabıka Kaydı Tercüme İşlemi Yaptırmanın Kolay Yolu

Son dönemde artan internet tabanlı servislerle artık sabıka kaydı (Adli sicil kaydı) gibi belgelerinizi herhangi bir noter / yeminli tercüme bürosuna gitmeden online olarak da halledebilmenize olanak sağlıyor. Protranslate.net adlı online profesyonel tercüme platformunun sayfasına girerek siz de kolayca sabıka kaydınızı yurtdışındaki işlemleriniz için ister yeminli (ıslak damgalı) isterseniz de noter onaylı olarak kolayca tercüme ettirip tarafınıza kargolatabiliyor veya online olarak teslim alabiliyorsunuz!