Devlete 74 Bin Yeni Personel Alınıyor

Devlete 74 bin yeni eleman, memur ve personel alımı için düğmeye basıldı. 2017 içerisinde istihdam seferberliği bununla birlikte yüksek rakamlara ulaştı.

Devlete 74 Bin Yeni Personel Alınıyor
İşsizliği %10’un aşağısına çekmeye çalışan hükümet, farklı pozisyonlarda kadro açarak aynı zamanda taşeron işçilerin de devlet güvencesi altına alınması ile ilgili çalışmalarını da devam ettiriyor.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kurumların ihtiyaç duyulan kadro sayısının bütçe imkanları ve hizmet gerekleri kapsamında belirlendiğini bildirdi. Kamuya personel alımında hem mülakat hem de liyakatin esas alındığı mesajını veren Bakan Sarıeroğlu, personel alımında mülakat uygulaması konusunda ise…

"Kadro veya sözleşmeli personel pozisyonu için alınacak personelin niteliklerine göre mülakat komisyonu kuruluyor. Kurumlar hizmetin özelliğine göre merkezi sınav sonucuna göre sıralama yaparak, sınava tabi tutuyor" dedi..

İstihdam için şu anda 74 bin kadro ayarlandı, alım yapacak olan kurumlar ve personel detayları açıklandığında haberimiz de güncellenecektir, bizi takip etmeye, sosyal medya hesaplarımızı beğenmeyi unutmayınız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak