2000 Bekçi Alım Şartları ve Başvuru Tarihleri

2000 mahalle ve çarşı bekçisi alım şartları ve başvuru tarihleri haberimizde..

2000 Bekçi Alım Şartları ve Başvuru Tarihleri
2000 mahalle ve çarşı bekçisi alımı ile ilgili başvuru şartları ve başvuru tarihleri netleşti. Buna göre İstanbul içerisinde bekçi olmak isteyen adayların aşağıda yer alan şartları sağlaması gerekiyor:

a. Erkek ve Türk vatandaşı olmak,
b. En az lise ve dengi okul, Ön Lisans, Lisans veya lisans üstü mezunu olmak,
c. Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, (Asıl aday listesine girenlerin bekçiliğe giriş sınavı için verdikleri dilekçenin Valilik/Kaymakamlık tarafından İl/İlçe Emniyet Müdürlüğüne/Amirliğine havale olduğu tarih; yedek aday listesine girenlerin ise adaylığa tayin tarihi dikkate alınacaktır.)
d. Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek,

e. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet,ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak,dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
f. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak

Başvurularınızı 8 – 22 Kasım 2017 tarihleri arasında İlçe Emniyet Müdürlükleri’ne yapabilirsiniz. Sözlü sınav 4 – 13 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak olup, sözlü sınavı geçen adaylar daha sonrasında 24 Aralık 2017 tarihinde yazılı sınava gireceklerdir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak