Galatasaray Üniversitesi hazırlık 2 yıl mı?

Galatasaray Üniversitesi hazırlık eğitimi 2 yıl mı, hazırlık hakkında bilgiler...

Galatasaray Üniversitesi hazırlık 2 yıl mı?
Galatasaray Üniversitesi hazırlık eğitimi 2 yıl değildir. Sadece Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencileri 2 yıl hazırlık görürler. Diğer tüm bölümlerde ise Fransızca hazırlık eğitimi 1 yıldır. 

Ayrıca Galatasaray Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. Özellikle tercih dönemindeki öğrenciler bu sorunun cevabını çok arıyorlar. Eğer öğrencinin yıl sonundaki not ortalaması 50'nin üzerindeyse bölüme geçmeye hak kazanır. Aksi takdirde bütünleme sınavına kalır. Bütünleme sınavı ise hemen Haziran ayında değil, Eylül ayında olur. Bu sayede öğrenci 3 aylık çalışma süresine sahip olur. Eğer bütünleme sınavında da geçemezse tekrardan hazırlık okur.

Hazırlık hakkında da kısa kısa bilgiler verelim : Hazırlık eğitimi daha çok öğrencinin kendi kendine öğrenme esasına dayalı. 8 modülden oluşan eğitim sürecinde 1 yılın sonunda güncel konulardan konuşabilecek seviyeye gelebiliyorsunuz.

DELF B2 sınavını da başarıyla verebilirsiniz. 1 yıl boyunca sadece sınav değil, çeşitli projeler de yapıyorsunuz ve bunlardan da puan alıyorsunuz. (Fransızca tv programı, gazete vs.) 1 yılda toplamda 3 ara sınav 1 adet de final sınavı oluyorsunuz. Ortalamanız en az 50 olmak zorunda. Galatasaray Üniversitesi hazırlık eğitimi hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak