Online dil öğrenmek için Busuu mu Babbel mi?

Online dil öğrenmek için hangi site Busuu mu Babbel mi seçmeliyim hangisi daha avantajlı ve özellikleri neler

Online dil öğrenmek için Busuu mu Babbel mi?
İnternet üzerinden uygun fiyatlarla dilini geliştirmek isteyenler kesinlikle bu iki siteyi duymuşlardır. Busuu ve Babbel online dil öğrenmek konusunda sektörün liderlerinden olarak gösterilebilir. Bu iki site ücret olarak birbirine yakın olsalar da kullanıcılar hangisini seçecekleri konusundan kararsızlığa düşebiliyorlar. Her iki sitenin de özelliklerinden sizlere bahsedelim ve kararı sizlere bırakalım. Yalnız şunu unutmayın ki bunlar sadece size ek bir çalışma verir. Kendiniz azmetmedikçe hiçbir site size bir çaba harcamadan dil öğretemez.

Neden Busuu'yu seçmeliyim?

  • Öncelikle Busuu'da bir dil öğrenirken o dili öğrenenlerle ve o dili ana dili olarak kullananlarla birebir iletişime geçebiliyor, chat yapabiliyorsunuz. Bu da dilinizi geliştirmede oldukça faydalı oluyor. Ayrıca cümleler yazdığınızda sitedeki diğer kullanıcılar size hatalarınızı gösterebiliyor.
  • Testleri ve dilleri öğrenmeye başladıkça size Busuu-Berry puan veriyor. Daha sonra bu puanlarla değişik aktivitelerde bulunabiliyorsunuz. Ayrıca site dizaynı da oldukça iç açıcı yapılmış. Dil öğrenme isteği yaratılmış.
  • Kelime öğrenme, dinleme ve okuma sayesinde hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca mikrofonunuz sayesinde de site telaffuzunuzu kontrol edebiliyor.
  • Busuu'nun bir diğer avantajı da sadece dil öğrenme değil, aynı zamanda sosyal bir platform olması. Yani diğer kullanıcılarla interaktif bir şekilde çok rahatlıkla iletişime geçebiliyorsunuz.
  • Mobil uygulaması sayesinde de sadece bilgisayarda değil, akıllı cihazlarınızda da öğrenmeye devam edebiliyorsunuz.
  • Fiyat konusuna gelirsek de, Busuu.com değişken bir fiyat politikası izliyor. Size özel indirim kodları gönderebiliyor. Ayrıca yılın belli zamanlarında %60'a varan indirimler sağlayabiliyor.
Neden Babbel'i seçmeliyim?

  • Belki de en iyi özelliği Babbel'in akıllı cihazlar için tasarlamış olduğu uygulaması offline olarak da kullanılabiliyor. Bu şu anlama geliyor. Eğer cihazınız o anda internete bağlı değilse bile yine de dilinizi geliştirmeye devam edebiliyorsunuz.
  • Eksi yanı ise gerek site, gerekse uygulamaları tamamen İngilizce olarak hazırlanmış. Fakat resimlerle aşırı bir şekilde desteklendiği için herhangi bir zorluk yaşamıyorsunuz.
  • Babbel'de de telaffuz konusuna oldukça önem verilmiş. Kelimelerin okunuşunu tekrar tekrar dinleyebiliyor ve mikrofonunuz sayesinde siz de söyleyebiliyorsunuz.
  • Bir hedef belirleyebiliyorsunuz ve bu hedefe ne kadar yaklaştığınızı görebiliyorsunuz. Bu da size ekstra bir motivasyon sağlıyor.
Tüm bu özelliklerden sonra ise hangisini seçmenizi biraz da size bırakıyoruz. Eğer internet erişiminde sorunlar yaşıyorsanız Babbel'i tavsiye ediyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak