Herkes Emekli Olabilecek – İşte Detaylar

2017 yılı emeklilik için önemli bir yıl olarak gösteriliyor. Çalışmayan anneler ve ev hanımları da emekli olabilecek. İşte detaylar.

Herkes Emekli Olabilecek – İşte Detaylar
Sosyal Güvenlik konusunda danışmanlık hizmeti veren Erhan Nacar çalışmayan annelerin ve ev hanımlarının da artık emekli olabileceğini söyledi. Söz konusu olay hayata geçerse ev hanımları artık kaldıkları ikametgah adreslerindeki yılları borçlanma olarak gösterip emekliliğe hak kazanabilecek.

Nacar, yüzde 40 engeli bulunan insanlara verilen ödemelerin de yüzde 50 yükseltileceğini haber verdi. Bununla birlikte cezaevlerinde bulunan mahkumlarında istekleri dahilinde emekli olabileceklerini söyledi. Nacar, 2018 yılının, sosyal güvenlikte çığır açacağını ifade etti.

2017 senesinde sigorta numarası olmayan vatandaşların sigorta numarası almaları gerektiğini söyleyen Nacar, ‘SGK 65 yaşa gidiyor. En kısa sürede sigorta numaranızı alın, sosyal güvenlik numarasını ne kadar erken alırsanız, o kadar erken emekli olabiliyorsunuz. Çünkü SGK emeklilik tahsis talebi formunu yaptığınız da sizin ilk sigortalı olduğunuz tarihe bakarak işlem yapıyor.

2017 yılı emeklilik için önemli bir yıl olarak kabul ediliyor, eğer sigorta numaranız yoksa bu yıl içerisinde mutlaka edinmeye çalışın.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak