Araç Satışında Plaka Değişikliği Talep Ettim Nasıl İptal Ederim

Noterde araç satışı esnasında plaka değişikliği talep ettim fakat daha sonra vazgeçtim nasıl iptal edebilirim sorusuna yanıt veriyoruz.

Araç Satışında Plaka Değişikliği Talep Ettim Nasıl İptal Ederim
Noter’de araç satışı yaparken orada bulunan memur size plaka değişikliği isteyip istemediğinizi soracaktır. 2017 yılından itibaren plaka değişikliği taleplerinde herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Siz de o anda plaka değişikliği talep ederim dediğiniz takdirde satış sözleşmesinde ve geçici ruhsat belgesinde plaka değişikliği olması yönünde bir ibare bulunacaktır.

Plaka değiştirmekten vazgeçtim ne yapmalıyım?

Değişikliği talep ettiniz fakat daha sonra plaka değiştirmekten vazgeçtiyseniz bunun için herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek duyulmuyor. Aracın satış tarihinden sonra 1 ay içerisinde plaka ile ilgili herhangi bir işlem yapmazsanız değişiklik talebiniz otomatik olarak düşüyor ve eski plakayı kullanmaya devam ediyorsunuz.

Geçici ruhsat belgenizi de aracın satışından 1 ay sonra gerçek ruhsat ile değiştirebilirsiniz. Plaka değişiklik talebiniz olduğu için 1 ay dolmadan gittiğiniz takdirde gerçek ruhsatınız da daha çıkmamış olacaktır. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak