Üniversite öğrencileri için burslar

Üniversite öğrencileri için burslar öğrencilere burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar listesi başvuru tarihleri ve sistemleri

Üniversite öğrencileri için burslar
Bu yazımızda üniversite öğrencileri için burs veren kurum, kuruluş ve vakıfları sizlere sunacağız. Özellikle dışarıda okuyan öğrenciler için en büyük sorun maddi problemlerdir. Bu burslarla bir nebze hem ailenize hem de kendinize katkı sağlayabilirsiniz. Her kurumun kendine ait şartları bulunmaktadır. Başvurmadan önce bunları okumayı unutmayın.

1- Kredi Yurtlar Kurumu Burs ve Kredi İmkanı

KYK bursuna başvurmak için herhangi bir şart aranmaz. Üniversite öğrencisi olmanız yeterlidir. Bu bursun çıkması için bazı ön koşulları sağlamanız gerekmektedir. Ailenizin ve sizin ihtiyaç durumunuz, başarınız, önceliğiniz varsa KYK bursu çıkabilir. KYK bursuna başvurular yaz aylarında kendi sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. En son yılın 12 ayı 300 TL burs veriyordu.

2- TEV Bursu

Türk Eğitim Vakfı da başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermektedir. TEV bursuna herkes başvuramıyor. Belli bir başarı sırasına sahip olmanız gerekiyor. Başvuruları ise elden yapılmaktadır. Birçok belge istemektedir.

3- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursları

ÇYDD her yıl birçok öğrenciye burs vermektedir. ÇYDD buslarına başvuru için okulunuzun bulunduğu bölgedeki şubeye gidip başvurmanız yeterli olacaktır.

4- Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu

Toplum Gönüllüleri Vakfı burs başvuruları her sene yaz aylarında kendi internet siteleri üzerinden olmaktadır. Bu burs için de başarı sıralaması önemli bir ölçüttür.

5- Anadolu Vakfı Bursları

Anadolu Vakfı da her sene binlerce üniversite öğrencisine burs bağlamaktadır. Başvuruları kendi internet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Üniversitenizin burs ofisine de başvurabilirsiniz. Burs ofislerinde size uygun, başvurabileceğiniz burslar sürekli olarak yayınlanır. Panoları takip ederek kendinize uygun bir şeyler bulabilirsiniz.


Üniversite öğrencileri için burslar öğrencilere burs veren kurumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak