113 Bin Eleman Aranıyor İşte Detaylar ve Başvuru

Türkiye geneli 113 bin eleman aranıyor. Personelde aranan şartlar ve başvuru detayları haberimizde.

113 Bin Eleman Aranıyor İşte Detaylar ve Başvuru
Türkiye genelinde farklı pozisyonlarda 113 bin eleman aranıyor. Her pozisyon için farklı şartlar aransa da istihdamdaki bu artışla birlikte işsizliğin de önüne geçilmek isteniyor. En çok aranan mesleklere göz atalım:

- Sekreter

- Avukat

- Büro elemanı

- Ofis elemanı

- Bilgisayar teknikeri

- Vasıflı – vasıfsız işçi

Türkiye’de şu anda en çok aranan meslek beden işçisi olurken ikinci sırada ise satış danışmanı olarak geliyor. İşçi ile işvereni bir araya getirmeyi amaçlayan İşkur’da şu anda 113 bin açık eleman ilanı bulunuyor.

Hükümet, uygulamaya koyduğu istihdam seferberliğiyle işsizlikle mücadele ederken; İŞKUR tarafından düzenlenen meslek kursları da işsize umut oldu. Kurumun verilerine göre; 1 yılda 536 meslekte 5 bin 715 kurs açıldı. Bu kurslara yaklaşık 120 bin kişi katılarak sertifikasını alırken, meslek kurslarını tamamlayanların yüzde 65'i ise iş sahibi oldu ve istihdama katıldı.. İŞKUR’a internet üzerinden kayıt yaptırabileceğiniz gibi şube müdürlükleri üzerinden kayıt ve kurslar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Açık iş pozisyonlarına başvuru içinse İşkur’un illerde bulunan müdürlükleri veya İşkur’un resmi internet sitesini kullanabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak