Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir?

Beşiktaş'ın yeni transferi olan Gary Medel kimdir? Yakından tanımaya ne dersiniz?

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir?
Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Beşiktaş'la 3 yıllık sözleşme imzalayan Gary Medel, agresif oyun yapısı ve hırsıyla tanınıyor. 

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Geçmişte zor günler geçiren Şilili futbolcu, şimdilerdeyse çocukların suça karışmaması için yoğun çaba harcayan futbolculardan biri.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Medel, gençlik yıllarını "Eğer futbolcu olmasaydım, şu anda ya uyuşturucu satıyor ya da hırsızlık yapıyor olurdum" ifadeleriyle özetlemiş ve futbolun hayatına olan etkisini vurgulamıştı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... 3 Ağustos 1987 doğumlu Medel, futbola ülkesi Şili'de, Universidad Catolica'da başladı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Defansa dönük orta saha oyuncusu olarak burada gösterdiği performans, Güney Amerika'nın en köklü kulüplerinden Boca Juniors'un dikkatini çekti ve Medel, 2009 yılında Boca'nın yolunu tuttu.

Ağustos 2013'te Premier Lig ekiplerinden Cardiff City'e transfer olan Medel, 2014'te Inter'le yeni bir maceraya başlamıştı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Sabah'ta yer alan habere göre Medel, büyüdüğü şehir olan Santiago'da kahraman olarak görülüyor! 

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Çünkü yıldız futbolcu gençlerin suça karışmaması ve eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için maddi yardımlarda bulunuyor.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... İşte Medel'in başından geçen olaylar:

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... 2007 yılında Kanada'da düzenlenen U20 Dünya Kupası'na katılmadan hemen önce bir bar kavgasına karıştı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Çıkan kavgada fiziksel zarar gören oyuncu, teknik direktör tarafından affedildi ve turnuva kadrosunda yer aldı.

 

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Turnuva yarı finalinde Arjantinli Gabriel Mercado'ya tekme attığı gerekçesiyle 15. dakikada kırmızı kart gördü.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Bu olay sonrasında güvenlik görevlileriyle de tartışma yaşandı.

 

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Gözaltına alınan futbolculardan biri olan Medel, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada vücudunda darbe aldığı yerleri göstermişti.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Yine 2007 yılında Universitario derbisinde yaptığı bir hata nedeniyle takım arkadaşı Eros Perez ile saha içerisinde tartışmıştı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Tartışmanın boyutu Perez'in Medel'e kafa atmasına kadar ilerlemişti!

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Aynı yıl Universidad Catolica - Deportes Concepcion karşılaşmasında rakip futbolculardan birine tükürdü ve 6 maçlık men cezası aldı. 

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Pitbull lakabıyla anılan Medel, birçok futbolsever tarafından "Futbolcu olmasaydım şu anda muhtemelen uyuşturucu satıcısı olurdum." demeciyle tanınmıştı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... 2009 yılında saatte 140 kilometre hızla kullandığı arabada uyuyakalmış ve kaza geçirmişti.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Doktorlar, Medel'in aracın ön camından çıkarılarak kurtarıldığına inanmakta güçlük çekti.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... O dönem Şili basını tarafından alkol probleminin bulunduğu iddia edilse de Medel bir yıldır alkol almadığının altını çizdi.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... İki ay boyunca tedavi gören Medel daha sonra sahalara dönmüştü. Şilili futbolcu olaya dair yaptığı açıklamada "İlk olarak nerede olduğumu anlamaya çalıştım. Bacaklarıma dokundum ancak onları hissedemedim. Korkmuştum. Sonra menajerim yardımıma geldi. Bacaklarıma tokat attı ve o anda kendime geldim. Yaşadığım korku, daha güçlü bir insan olmama yaradı." dedi.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Cardiff'te oynarken Ocak 2014'te Manchester City'î deplasmanda 4-2 yendiler. Ancak takım otobüsü Medel'i almadan yola çıktı! Şilili oyuncu bu olay üzerine evine toplu taşımayla dönmek zorunda kaldı!

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... 2008 yılında "Yılın Şilili futbolcusu" seçilen futbolcu, iki kez Copa America'da turnuvanın en iyi takımına seçilmeyi de başarmıştı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım...
Boca Juniors döneminden takım arkadaşı Nicolas Gaitan onun için "Soyunma odasında konuşmayı pek sevmez. Çok sessiz bir oyuncu" demişti.

Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım... Medel, İspanyol gazeteci Cristina Morales ile evlendi.


Beşiktaş'ın yeni transferi Gary Medel kimdir? Medel'i tanıyalım | Beşiktaş Haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak