LYS 2017 yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS 2017 yerleştirme sonuçları sorgulama ne zaman açıklanacak tarihi ösym den duyuru haberleri

LYS 2017 yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak
Bu sene ÖSYM tüm sınavları jet hızında okumaya devam ediyor. Özellikle KPSS’nin 2 gün içerisinde açıklanması büyük gündem oluşturmuştu. YGS sonuçları da 2 hafta içerisinde açıklanmıştı. LYS yerleştirme sonuçlarının da her an açıklanacağını düşünüyoruz. ÖSYM'nin teknolojisi yıldan yıla gelişmekte ve organizasyonun da hızlı olmasıyla sonuçlar daha çabuk değerlendiriliyor ve adaylara iletiliyor. Ayrıca adaylar ve medya üzerinde oluşturdukları hızlı sınav okuma imajını bu sonuçlarda da göstermek isteyeceklerdir.

ÖSYM'den son dakika twit : 2017-ÖSYS Yerleştirme sonuçlarının bugün açıklanacağına ilişkin açıklamalar gerçeği yansıtmıyor. Değerlendirme işlemleri bittiğinde İnternet sitemizden kamuoyuna gerekli duyuru yapılacaktır. 

LYS sonuçları öncesinde aşağıdaki yorum kısmından duygu ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca tercihlerinizi de aşağıda belirtebilirsiniz.

Sonuçlar açıklandığında aşağıdan sorgulatabilirsiniz..

Herhangi bir üniversiteye yerleşen adayın kayıt işlemleri ise Eylül 2017 ayında yapılacak. Bu sene de adaylara tercih sonuçları postalanmayacak. Yazıcıdan çıktı alınarak kayıt yaptırılabilecek. Sürekli haber sitelerinde dolaşan ÖSYM duyuru yaptı şu tarihte açıklanacak gibi haberlere inanmayın. ÖSYM'nin henüz herhangi bir duyurusu resmi olarak yok. Herhangi bir duyuru olursa da yine bu sayfadan sizlere bildireceğiz.

Geçmişte ne zaman açıklandı Bu sene tüm sınavlar rekor gün sayısında açıklanmaya devam ediyor. Özellikle geçen sene ve ondan önceki sene oldukça geç açıklanmıştı. 2012 yılında 17 Ağustos, 2011 yılında ise 19 Ağustos'ta tercih sonuçları açıklanmıştı.

Fakat bu sene en geç Ağustos ayının sonunda açıklanacağını duyuran ÖSYM, üniversite adaylarının daha rahat bir yaz geçirmelerini planladıklarını da söyledi. Aşağıdaki yorum kısmından girmek istediğiniz bölümü, üniversiteyi, sıralamanızı ve kısa bir düşüncenizle bizlere gönderirseniz, gelecek senelerde girecek olanlara da faydalı olabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak