720 Bin Taşeron İçin Kadro Müjdesi Mi Geliyor

720 bin taşeron işçi kadroya geçmek için müjde bekliyor. Bakandan konuyla ilgili açıklama geldi. Asgari ücretle çalışan taşeronların durumu ne olacak?

720 Bin Taşeron İçin Kadro Müjdesi Mi Geliyor
15 yıldan bu yana kamuda asgari ücretle taşeron olarak çalışan işçiler kadro istiyor. Verilen sözlerin uzun zamandan bu yana tutulmaması taşeron işçilerin sabrını da artık zorluyor.

Sendikalardan da destek bekleyen taşeronlar 2017 yılında müjde alabilir. Memur ve diğer kadrolu çalışanlar için azimle mücadele eden Türkiye'nin öncü sendikaları, taşeron işçiler için adeta kılını kıpırdatmıyor. Kamuda ki taşeron çalışanlar, mağduriyetlerinin bitmesini ve bu konuda Sendika temsilcilerinin desteğini bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde taşeronların kadroya alınması ile ilgili konuşan Bakan Özlü şunları kaydetti: “Kamuda görev yapan yaklaşık 720 bin taşeron işçiye kadro için çalışmalar tamamlandı, karar aşamasına gelindi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün verdiği bilgiye göre, taşeron işçilere kadro konusunda 2 alternatif hazırlandı. Bunlardan birine karar verilecek. Kadro düzenlemesinin bu yıl içinde tamamlanması planlanıyor.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak