Belediyelere İtfaiye Eri Alımları 2017

Belediyelere itfaiye eri alımları devam ediyor. Başvuru şartları ve hangi belediyelerin itfaiye eri alımı yapacağı haberimizde.

Belediyelere İtfaiye Eri Alımları 2017
2017 yılında Türkiye genelinde belediyelere toplamda 211 itfaiye eri alımı yapılacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyurulan ilana göre başvuru şartları ve tarihleri de netleşmiş oldu.

İtfaiye eri olmak isteyen adayların lise, önlisans veya lisans mezunu olması gerekmektedir. 2017 yılı içerisinde alım yapacak olan belediyeler ise şu şekilde:

Cizre Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Boğazlıyan Belediyesi, Düzce Belediye Başkanlığı, Aksaray Belediye Başkanlığı, Karamanlı Belediye Başkanlığı, Çatalağzı Belediye Başkanlığı, Tunceli Belediye Başkanlığı, Osmaniye Belediye Başkanlığı, Batman Belediye Başkanlığı, Sultanhanı Belediye Başkanlığı ve Ağrı Belediye Başkanlığı.

İtfaiye eri olmak isteyen adayların aşağıda yer alan şartları da eksiksiz şekilde sağlaması gerekmektedir:

En az lise mezunu olmak,

Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,

Güvenlik tahkikatı olumlu sonuçlanmak,

C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) aracılığı ile yapılacak olan KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme atamaları 21 Haziran 2017 tarihi itibari ile başlayacak ve 3 Temmuz 2017 tarihine kadar sürecek. ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden adaylar tercihlerini yapabilecekler. Tercih yapacak olan adaylardan 15 TL tercih ücreti alınacak.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak