3. Köprüdeki Zamlar – Kötü Haber Geldi

3. köprü Yavuz Sultan Selim köprüsü ve bağlantı yollarına zam geldi.

3. Köprüdeki Zamlar – Kötü Haber Geldi
3. köprü olarak bilinen Yavuz Sultan Selim köprüsünden kötü haber geldi. Açıldığı günden bu yana çok fazla rağbet görmeyen köprüye zam geldi.

Zam nedeni olarak dolardaki artış gösterilse de köprünün istenen araba geçiş seviyesine erişememesi de en büyük etkenler arasında gösterilebilir.

Yapılan duyuruya göre hem bağlantı yollarından hem de köprü geçiş ücretinde %23’lük bir zam uygulandı. 3. Köprü ve bağlantı yollarındaki artış yüzde 23’ü buldu.

En kısa mesa olan İSTOÇ Bağlantı yollarındaki 600 metrelik yol için alınan ücret 65 kuruştan 80 kuruşa çıktı.Vatandaşlar, buradaki gişelerin kaldırılmasını ve 600 metre için ücret alınmamasını talep ediyorlardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Karayolları’na bir yazı yazarak 600 metrelik İSTOÇ bağlantı yollarına yerleştirilen gişelerin kaldırılmasını istedi.

Yazıya yanıt beklenirken, ücret artışı haberi geldi. Önceden İSTOÇ-TEM sapağından giren, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü geçerek Çamlık Gişeleri’nden çıkan otomobil 37 lira ödüyordu. Şimdi ise 45 liraya çıktı. Yetkililer ise bu artışın şubat ayından bu yana geçerli olduğunu söyledi. BAKAN 2017 İÇİN “TL BAZINDA ÜCRET BELİRLENECEK VE BİR YIL BOYUNCA GEÇERLİ OLACAK” DEMİŞTİ Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2016 yılında yaptığı açıklamada, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş ücretlerinin KDV dahil otomobiller için 9,9 lira, araçlar büyüdükçe aksına bağlı olarak değişecek ücretin kamyonlar için 21,29 lira olacağını belirtmişti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak