Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler sürüşten önce, sürüş esnasında ve sonrasında uyulması gereken kurallar

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler
Direksiyon sınavı yıl içerisinde birçok kez yapılıyor. Artık biliyorsunuz ki ehliyet almak çok daha zor. Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gereken kuralları ve verdiğimiz bilgileri uygulamazsanız direkt kalırsınız.

Sürüşe başlamadan önce yapmanız gerekenler :

İlk yapmanız gerekenler koltuğunuzu ve aynalarınızı ayarlamak ve emniyet kemerinizi takmak olmalıdır. Daha sonrasında ise gergin olmayın. Debriyaj pedalına rahatlıkla bastığınızdan emin olun. Daha sonra debriyaj ve frene aynı anda basın ve arabanızı çalıştırın. Daha sonra sinyalinizi verdikten sonra el frenini indirin ve kalkış yapın.

Sürüş esnasında dikkat etmeniz gereken kurallar :

Notunuzu verecek olan kişiler birçok unsura dikkat ediyor. Sürüş esnasında vites geçişlerinizi zamanında ve sarsmadan yapmaya dikkat edin. 50 kilometre hızı geçmemeye özen gösterin. Bak-Yak-Geç kuralını unutmayın. Bu şu anlama geliyor. Bir aracı sollamak istiyorsanız öncelikle aynanıza bakın arkadan araç geliyor mu diye, arkasından sinyalinizi yakın ve aracı güvenli bir şekilde solladıktan sonra eski şeridinize geçiş yapın. Kırmızı ışıklara girmeden önceden fren yapmayı unutmayın. Son anda fren yapmayın.

Sürüşü tamamlarken uymanız gereken kurallar : Park yaparken kurallara uyun. Aracınızı park ettikten sonra öncelikle el frenini çekin. Daha sonra kontağı kapatın ve ayağınızı debriyaj ve fren pedalından çekebilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak