Faiz Ödemeden Kredisiz Ev Sahibi Olma

Faizsiz veya kredisiz bir şekilde ev sahibi olma imkanı var mıdır? Sıfır faizle ev sahibi yapan firmalar ve toplu konut projeleri hakkında bilgiler.

Faiz Ödemeden Kredisiz Ev Sahibi Olma
Günümüzde hemen hemen herkesin hayali bir ev ve bir araba sahibi olmak. Tabi krediye ve faize girmeden bunları elde etmek kolay mı? Tabiki de hayır. Yazımız içerisinde de hiç faizsiz veya çok az faizle gayrimenkul sahibi olabileceğiniz yolları sizlere anlatacağız.

Faizsiz ev kredisi veren banka var mı?

Şu anda bankalar arasında sıfır faizle kredi veren bir banka bulunmuyor. Bazı bankalar faizsiz dese de zorunlu ara ödemeler ve peşinat gibi ön koşullarla verdikleri paradan daha fazlasını geri alıyor. Bu yüzden banka yolları ile sıfır faizli kredi çekmek imkansızdır.

Fakat son dönemlerde konut kredisinde faiz oranları 0,88’e kadar çekilmiştir. Eğer kenarda peşinatınız varsa normal bir kiranın üzerine biraz daha koyarak ev sahibi olmak mümkündür.

Toplu konut projelerinden ev sahibi olmak

Kredi çekmek istemeyen ve uygun taksitlerle ev sahibi olmak isteyenler için en iyi çözüm kesinlikle toplu konut projelerine temelden girmektir. Bu noktada projeyi yapan firmanın doğru ve sağlam seçilmesidir. Özellikle TOKİ bu anlamda en güveniliri olarak görülüyor.

Kredisiz ev sahibi yapan firmalar

İmece usulü yani yardımlaşma olarak düşünebilirsiniz. Bu yönde çalışmasını sürdüren EminEvim firması şu anda Türkiye’de en ünlü firmadır.

Sistemden kısaca bahsedecek olursak; örneğin 90 ay taksitle ev alacaksınız, bu şu anlama geliyor. 90 kişilik bir gruba dahil ediliyorsunuz ve her ay toplanan paralarla 1 kişi ev sahibi oluyor. Tabi erken ev sahibi olan diğer kişilere kira yardımı ödemeye devam ediyor. Diğer kişiler geç ev sahibi olsa da kira yardımı aldığı için ödemeleri kolaylaşıyor. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak