Kuyruk Sokumu Ağrısı, Tedavi Yöntemleri ve Özel Sandalye

Kuyruk sokumu ağrısı için yapılabilecek tedavi yöntemleri, özel sandalye sayesinde ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kuyruk Sokumu Ağrısı, Tedavi Yöntemleri ve Özel Sandalye
Kuyruk sokumu ağrısı birçok kişinin en büyük problemlerinden biri haline geldi. Giderek insanların oturarak çalışmaya başlaması bu ağrıların da oluşumunda büyük rol oynuyor. Ağrının tedavi yöntemleri konusunda ve diğer konularda açılmış bir site kullanıcılarına aynı zamanda üretmiş oldukları özel sandalyeler ile çözümler sunuyor.

Galatasaray Üniversitesi Mühendislik fakültesi öğrencilerinden İbrahim Can Boz ve Nedim Uluhan Tan kuyruk sokumu ağrısı için özel bir sandalye tasarladılar.Editörlerimizden Yunus Dilber’in özel haberinde İbrahim Can Boz’la yapılan röpartajda sandalyenin tüm hikayesini bulabileceksiniz.

Yunus Dilber: Can Bey Türkiye’de belkide dünyada olmayan bir tasarıma imza attınız ve bunu Türkiye’de üretmeyi başardınız.Neden böyle bir sandalye tasarlama ihtiyacı duydunuz? Kuyruk sokumu ağrısı hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Can Boz:Öncelikle her yeni üründe olduğu gibi bu sandalyeyi üretme fikri ihtiyaçtan öte gelmektedir.Kuyruk sokumu ağrısıyla 2013 yılında tanıştım.Hiçbir düşme çarpma olmamasına rağmen ağrım kendiliğinden başladı.Birçok doktora gitmeme rağmen ağrıma kalıcı bir çözüm bulamadım.9 ay oturma simidine oturduktan sonra ağrım geçmemesi üzerine, kuyruk sokumuma kortizon steroid enjeksiyonu yapıldı.Enjeksiyondan 6 ay sonra ağrım geri döndü ve en sonunda kuyruk sokumumu ameliyatla çıkarttırmak zorunda kaldım.Ameliyattan sonra ağrı düzeyim yüzde 3 5 lere inmesine rağmen hala kalıcı bir ağrı çekiyordum. Sandalyeyi üretme fikrim burdan ortaya çıktı.

Yunus Dilber:Çok zor şeyler yaşamışsınız Can Bey.Peki oturma simidinin bir faydası olmuyormu?

Can Boz:Şahsen ben oturma simidinin hala nasıl kullanımda olduğunu anlamak istemiyorum.Oturma simidi her sandalyeye uymuyor.Uysa bile hiçbir şekilde belinizi yaslayamıyorsunuz.Benim gibi tüm gün oturmak zorunda olan kişiler için oturma simidi bir çözümden çok ızdırap haline geliyor.Totalde 15 ay oturma simidine oturmama rağmen belimde kayma, fıtıklaşmalar ve düzleşme oluştu.

Yunus Dilber:Can Bey bize sandalyenizin gelişim sürecinden bahsedebilirmisiniz?

Can Boz:Tabiki. İlk başta sandalyemi kendim rahat rahat oturmak için yerel bir koltukçuya yaptırdım.Daha sonra kuyruk sokumu ağrısıyla ilgili yaşadığım şeyleri paylaşmak için siteyi açtım.Sitede yurtdışında yapılmış doktor çalışmalarını tedavi yöntemlerini paylaştım.İnternette malesef kuyruk sokumu ağrısıyla ilgili yeterince bilgi bulunmuyor.İlk 20 sonuç genellikle doktorların para vererek kendini haber yaptırması şeklinde.İnsanların bana geri dönüşleri üstüne yanlız olmadığımızı hem ben hem de bu ağrıyı çeken ve siteme giren herkes hissetti.Daha sonra ise 5 yıllık arkadaşım Nedim Uluhan Tan’ın sandalye üretimine benimle birlikte girmesiyle ucanofis.com u açtık.U-Can Uluhan’ı U’sunu ve Can’ı içeriyor.Aynı zamanda ingilizce you can anlamı taşıyor.Başınıza her ne gelirse gelsin bu insanlık için herkes birşeyler yapabilir bana göre.

Yunus Dilber:Satış için hangi sitenizi kullanıyorsunuz?

Can Boz: Ucanofis.com üzerinden kuyruk sokumu ağrısına özel sandalye modellerimize ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Etiketler : kuyruk sokumu ağrısı
Yorum Gönder
Kalan karakter sayısı : 500
Frenchie     2017-03-29 Hey this is a really big issue for me me and my Hubby have been trying for months and it has not happened yet I am getting really confused and dersesped because of this and I reall want a Baby I hope yall can help us(:
Serdar PLAY     2017-01-07 kuyruk sokumu ağrısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapan Projeler
Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapan Projeler
Maaşlara Bankalardan Promosyon Geliyor
Maaşlara Bankalardan Promosyon Geliyor