Endüstri Mühendisi ne kadar maaş alır

Endüstri Mühendisi ne kadar maaş alır hangi alanlarda çalışır endüstri mühendisliği maaşları

Endüstri Mühendisi ne kadar maaş alır
Birçok üniversite adayının araştırdığı maaş aralıkları yazı dizimize başlamış bulunuyoruz. Geleceğini tek bir sınavla şekillendirmeye çalışan siz öğrenciler için bu yazımızda yeni başlamış, deneyim kazanmış ve üst düzey bir endüstri mühendisinin maaşlarını inceleyeceğiz.

Bir endüstri mühendisi şirketlerde birçok pozisyonda çalışabilmektedir. Bu yönüyle de diğer mühendisliklerden ayrılıyor ve iş pozisyonu açısından en zengin mühendislik olarak göze çarpıyor. Bir endüstri mühendisinin departmanlarına bakacak olursak: Üretim, Planlama, Strateji Üretimi, İnsan Kaynakları, Kalite Yönetimi, Proje Yönetimi, Operasyon Planlama gibi birçok alan bulunmaktadır. Bu alanlarında kendi içlerinde alt dalları bulunuyor. Fakat şu anda bunların hepsini yazmak imkansız bir şey.

Normal bir anadolu üniversitesinden mezun olmuş bir endüstri mühendisinin ortalama başlangıç maaşı 1500 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. Daha ünlü bir üniversiteden mezun olmuş ve yabancı dili olan ve kendini bilgisayar programları konusunda geliştirmiş bir kişinin başlangıç maaşı ortalama 1800 TL ile 2500 TL arasında oluyor. Bu maaş durumu yıl deneyiminize ve iş tecrübenize göre sürekli artış gösterecektir. Yapılan araştırmalara göre ise aynı şirkette çalışmayla maaşınız hızlı bir şekilde artmazken, tecrübe kazandıkça kendinize daha uygun bir şirket bulursanız maaşınız da daha hızlı bir şekilde artacaktır.

Eğer devlette çalışmayı düşünüyorsanız da tabiki öncelikle KPSS sınavına girip yüksek bir puan alıp atanmanız gerekiyor. Atandıktan sonra yeni başlamış, bekar bir endüstri mühendisinin maaşı 2800 TL civarında oluyor. Bu rakam kıdeminize ve medeni halinize göre artış gösterecektir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak