2020 olimpiyatları nerede yapılacak?

2020 olimpiyatları tokyo istanbul kaç oy aldı oylamada hangi şehir kaç oy aldı ve olimpiyatlar nerede yapılacak

2020 olimpiyatları nerede yapılacak?
2020 olimpiyatlarının nerede yapılacağı Arjantin'in Buenos-Aires kentinde verilecek kararla belli olacak. Adaylarda ise 3 şehir var. Bunlar İstanbul, Tokyo ve Madrid. İstanbul ve Tokyo favori olarak gösterilse de Madrid'in Avrupa kenti olması ve Latin ülkelerinin İspanya'yı sevmesi Madrid'i de güçlü bir aday yapıyor.

Sonuçta bu kararı da jüriler verecek ve jüride bulunan Latin kökenli insanlar da ister istemez Madrid'i destekleyecektir. İlk önce bir şehir elenecek ve geriye kalan 2 şehir arasında da bir seçim yapılacak. Bizim isteğimiz finale Tokyo ile birlikte kalmak çünkü dediğimiz gibi Madrid'in bir jüri avantajı bulunuyor. Tokyo'da bulunan Fukushima nükleer sızıntısı da onları bir adım geriye taşıyor.

Eğer 2020 olimpiyatları İstanbul'da yapılırsa birçok yerde düzenlemeler ve yeni stadyumlar, kapalı spor salonları yapılacak. İstanbul'un tanıtım videosunu da aşağıdaki video bölümünden izleyebilirsiniz. Sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri ne merak ediyoruz. Yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Dün Arjantin'de 2020 olimpiyatlarının nerede yapılacağına karar verildi. İlk elemelerde Tokyo birinci sırayı alarak finale yükseldi. Madrid ve İstanbul eşit oy alarak aralarında bir kez daha oylama yapıldı. İkinci oylamada İstanbul 50, Madrid ise 44 oy aldı ve İstanbul finalde Tokyo'nun rakibi oldu.

Her zaman finale Tokyo ile kalmak istediğimizi belirtmiştik çünkü biraz da Avrupa oylarına güveniyorduk ama finalde Tokyo 54 oy İstanbul ise 40 oy alarak bu oylamayı kaybetti. Buna göre 2020 olimpiyatları Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak