İnfaz Koruma Memuru - Gardiyan Alımları Aralık 2016

Aralık 2016 infaz koruma memuru (ikm) ve gardiyan alımları başlayacak. 5 bin koruma memuru alımı için detaylar haberimizde.

İnfaz Koruma Memuru - Gardiyan Alımları Aralık 2016
Bakan Bozdağ Aralık 2016 içerisinde 5 bin kişilik infaz koruma memuru, gardiyan alımları için detayları verdi. Aynı zamanda 2017 yılı içerisinde yapılacak olan alımlara dair de bazı ipuçları söyledi. Şu anda binlerce kişi Aralık 2016 içerisinde yapılacak olan gardiyan alımları için başvuru hazırlıklarına başladı.

Alımlara dair detaylar da açıklandı:

1- 20/10/2016 tarihine kadar kendi isteğiyle sözleşmesini fesih eden, en az iki yıl çalışmış uzman erbaşlar, infaz koruma memurluğuna başvurabilecek

2- Başvuracak uzman erbaşın 35 yaşını doldurmamış olması gerekecek.

Kanunun detaylarını gösteren yönetmelik düzenlemesi 6 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazetede yer aldı.

Bu düzenlemede dikkat çeken hususlar şu şekildedir:

1- İlan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde ilan edilecek

2- Adaylar sözlü sınava, ilan edilecek başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi, uzman erbaş olarak çalıştığını gösterir hizmet belgesiyle birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınav birimine veya mahalli cumhuriyet başsavcılıklarına başvururlar.

3- Adaylar sadece bir adalet komisyonuna başvurabilirler. Adayın birden fazla adalet komisyonuna başvurması durumunda tüm başvuruları geçersiz sayılır.

4- Başvurusu kabul edilen tüm adaylar boy kilo ölçümüne alınır. Başvurusu kabul edilen adayların boy ve kilo ölçme işlemleri sınavı yapacak adalet komisyonu tarafından yapılarak sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ilan edilir.

Forumlarda ve diğer platformlarda da alımlara dair konular artmaya başladı. Haberimiz içerisinde Adalet Bakanlığı'nın alımlarına dair detaylı bilgilendirme yapacağız. Öncelikle bakan Bozdağ'ın açıklamalarına bir bakalım:

Son çıkarılan KHK ile biz uzman çavuşlar ve uzman erbaşlardan 2 yıl çalıştıktan sonra görevden ayrılanların gardiyan olarak mesleğe alımı konusunda bir hüküm koyduk. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir ilana çıkacağız. 35 yaşını doldurmamış olanlar arasından bunun seçimi yapılacak. Zannedersem ilk ilanda 5 bin kişi bunlardan alacağız. Büyük ihtimalle aralık ayı içinde bunun ilanını yapacağız."

Önümüzdeki günlerde ilana yönelik detaylı haberler gelecektir fakat ilk duyumlara göre 35 yaşını doldurmamış kişiler başvuru yapabilecek. Şu anda alımlar için Aralık 2016 gösterildi, ilana ait detayların önümüzdeki haftalarda geleceğini düşünüyoruz, bizi takip etmeye devam edin. Yorumlarınızı bekliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak