Öğrencilerin Para Kazanabileceği Ek İşler

Öğrencilerin para kazanabileceği ek işler, öğrencilerin yapabileceği işler sayesinde ufak da olsa kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Öğrencilerin Para Kazanabileceği Ek İşler
Öğrencilik yıllarında belki de en çok ihtiyaç duyulan şey paradır. Öğrencilerin çalışarak para kazanabileceği ek işler sayesinde hem daha rahat bir öğrencilik hayatı geçirilebilir, hem de sosyal hayata daha hızlı bir giriş yapılarak hayattan daha güzel dersler çıkarılabilir. Edindiğiniz deneyimler sayesinde mezuniyetin ardından iş çevreniz sayesinde daha kolay iş bulabilir ve kendinizi daha hızlı bir şekilde geliştirme şansı elde edebilirsiniz.

Sadece iş çevresi ve deneyim edinme amacıyla dahi öğrencilerin ek iş yapması çok mantıklı olacaktır. Şimdi sizler için yapabileceğiniz işleri sıralayalım:

Öğrencilerin yapabileceği işler

- Eğlence mekanlarında haftasonları komilik, garsonluk, barmenlik

- Üniversitelerin birimlerinde saatlik çalışma

- Eğer yeteneğiniz varsa animatörlük

- AVM’lerde standlarda ürün denetme, tattırma

- Başkaları için ödev yapma, tez yazma

- Makale yazarak kelime başı kazanma

- Part time iş yaparak para kazanma (Kasiyerlik, anketörlük, satış elemanlığı vs.)

Öğrenciyken girişimci ruhunuzu da kullanabilirsiniz

Öğrenciyken para kazanmak için sadece dışarıda çalışmanız gerektiğini de düşünmeyin. Kendiniz girişimlerde bulunarak şimdiden kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Örneğin; akıllı telefonlar için sıra dışı bir uygulama veya farklı bir konsepte sahip websiteleri oluşturabilirsiniz. Bu sayede ufak tanıtımların ardından uygulama veya websitenize reklamlar alabilir, kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Kız öğrenciler el işleriyle kazanabilir

Kız öğrenciler özellikle üniversite öğrencileri el becerilerini kullanarak firmaların vermiş oldukları ilanları değerlendirebilir, evlerinden ek iş yapabilirler. Boncuk dizme, elbise süsleme, davetiye katlama, çeşitli süsleme işleriyle kendi gelirlerini elde edebilirler.

Staj imkanlarından faydalanın

Kendi bölümünüzle ilgili staj yapmak veya part-time olarak çalışmak da size hem deneyim kazandırır hem de ileride iş başvurularınızda CV’nizde güzel durur, bu sayede mezun olduğunuzda daha kolay bir şekilde işe girebilir aynı zamanda ufak da olsa para kazanabilirsiniz. Bizim önerilerimiz şimdilik bu kadar olsa da öğrencilerin para kazanabileceği işler konusunda gelecek yazılarımızda da sizlere yardımcı olmaya çalışacağız, bizi takip etmeye devam edin.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak