Konut Kredi Faiz Oranları Daha Düşecek mi?

Konut kredisi faiz oranları daha düşer mi, şu anda en düşük konut kredisi faizi yapan banka hangisi

Konut Kredi Faiz Oranları Daha Düşecek mi?
Ülkemizde oldukça ihtiyaç duyulan kredilerin başında konut kredileri gelmektedir. Bilindiği gibi 2013 yılı ortalarında konut kredilerinin faizleri yükselişe geçmişti ve bu durum da ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini bir süre daha ertelemesine neden olmuştu. Bu sürecin ana nedeni ise hem ülkemizde hem de dünyada gelişen siyasi ve ekonomik süreçlerdi. 2015 yılı sonuna kadar artış trendi devam eden konut kredileri 1,15 faiz oranlarına kadar yükselmişti. Fakat 2016 yılı içerisinde nispeten konut kredi faiz oranları biraz daha gevşemiş ve insanların kredi ile ev alabilme olanakları artmıştı.

Kaba taslak düşününce kirada oturan bir kişi verdiği kira ücretinin üstüne 300-500 tl daha koyarak bir ev sahibi olabilecek imkana sahip olabiliyor. Durum böyle olunca da ev sahibi olma fikri daha baskın geliyor. Tarihler 10 Ağustos 2016’yı gösterdiğinde Ziraat Bankasının öncülüğünde konut kredi faizlerinde gerçekten önemli düşüşler yaşandı. Ziraat Bankası bu tarihlerde konut kredisi faiz oranını 120 ay vadede 0,95 olarak belirleyerek ev sahibi olma hayalleri kuranların yüzünü güldürdü. Bunun yanında 60 ay vade ile konut sahibi olmak isteyenler için bu faiz oranı 0,90, 36 ay vadede ise 0,80 olarak belirlendi.

Şimdilerde insanların aklındaki en önemli soru da Konut Kredisi Faiz Oranları Daha Düşecek mi sorusudur. Genel duruma ve bankaların bu alandaki eğilimine baktığımızda yıl sonuna doğru 120 ay vadeli konut kredilerinin faiz oranlarının 0,80 lere düşeceğini söylemek hiç de ütopik olmaz. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak