Bankadan Kredi Çıkmıyor Neler Yapabilirim

Bankadan kredi çıkmıyor neler yapabilirim kara listeden çıkmak için yapılması gerekenler

Bankadan Kredi Çıkmıyor Neler Yapabilirim
Günümüzde pek çok insan ihtiyaçlarını gidermek veya herhangi bir alanda yatırım yapmak için banka kredilerine başvurmaktadır. Banka kredisi kullanmak isteyen bir kişinin de ilk yapması gereken işlem bankalar tarafından tutulan ve güncel olarak değişkenlik gösterebilen bireysel kredi notlarını öğrenmektir. Kredi notları kişilerin geçmiş dönemlerde yapmış oldukları bankacılık işlemleri baz alınarak oluşturulur ve kişinin gelecekte bankalar nezdinde başvuracağı işlemler için referans olarak kabul edilir. Eğer düşük bir kredi notuna sahipseniz size bankalar tarafından kredi kartı ve kredi çıkmama olasılığı oldukça yüksektir. Bu yazımızda banka kredi notu düşük olan kişilerin sordukları ‘’Bankadan Kredi Çıkmıyor Neler Yapabilirim’’ sorularına yanıt olarak birkaç adet tüyo vereceğiz.

Öncelikle banka kredisinin çıkmama sebebinin düşük kredi notu olduğunu öğrendiğimize göre bu notu yükseltmemiz ve daha sonrasında başvuru yapmamız gerekmektedir. Kredi notunuzu yükseltmenin ilk ve en kolay yollarından birisi de kendinize küçük limitli bir kredi kartı çıkartmak ve ay içerisinde hemen hemen tüm zorunlu alışverişlerinizi bu kredi kartından yapmaktır.

Örneğin; mutfak giderlerinizi, faturalarınızı, giyim alışverişlerinizi bu kredi kartından yapın ve hesap kesim tarihi geldiğinde de kartın tamamının borcunu ödeyecek şekilde ödeme yapın. Rakamsal olarak örnek verecek olursak. Sizin aylık yiyecek, fatura ve giyim masraflarınız ortalama 600 tl olsun diyelim. Kredi kartınız da 1000 tl limitli olduğunu farzedelim. Bu 600 tl’lik alışverişlerinizin hepsini kredi kartından yapın ve ay sonunda dönem hesabına bakmadan 600 tl’nin tamamını kredi kartınıza yatırın. Bu şekilde 4-5 ay düzenli olarak alışveriş yapıp ödeme yapmanız kredi notunuzda ciddi bir yükselişe sebep olacaktır.

Bu işlemden sonra bir bankaya giderek küçük bir tutarda kredi çekin. Örneğin 2000 tl’lik bir kredi çekin ve bu paraya dokunmayın. İlk taksidinizi yatırdıktan sonra 2. Ay gelince elinizdeki paranın tamamını krediyi kapatmak için kullanın. Burada 100-200 tl gibi bir zararınız olacak ama kredi notunuz yine ciddi bir oranda artacaktır. Bu işlemi bir kere daha yapmanızı da tavsiye etmekteyiz.

Durumu özetlersek yapacağınız 3 işlem ile birlikte toplamda 8-9 ay gibi bir sürede bankalardaki kredi notunuzu maksimum seviyeye getirmiş olacaksınız ve bundan sonra geliriniz dahilinde yapacağınız kredi başvuruları onaylanacaktır. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak