Kız isteme esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar

Kız isteme esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar kız istemeye gitmeden önce yapılması gerekenler

Kız isteme esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar
Kız isteme damat adayı ve ailesi için gerçekten zorlayıcı konulardan bir tanesidir. Çünkü en küçük yanlış bir hareket kız babasını ve annesini sinirlendirebilir, hemen kendilerini geri çekebilirler. İşte bu yüzden vereceğimiz önerileri mutlaka göz önünde bulundurun.

1- Kız istemeye ne çok kalabalık ne de çok az kişiyle gidilmelidir. Çekirdek aile + 2 tane de büyük kişi (dede,babaanne,anneanne gibi..) en ideal olanıdır. Eğer büyüklerle gidilirse zaten kızı isteyecek kişi dede olur. Buna dikkat edilmelidir.

2- Kız istemeye gitmeden önce bir şekilde ailenin aslında sizin hakkınızda çoğu şeyi bildiğinden emin olun. Yani kendinizi ilk defa orada anlatmayın.

3- Hemen boş vaatlerle kız ailesini yormayın. Yani evlenirseniz şu kadar altın takarız, şöyle ev alırız, böyle araba alırız gibi konulara hiç girmeyin. Daha yüzeysel konuşun.

4- Damat adayının mesleği ve kazandığı para önemlidir. Yani kız ne kadar çalışırsa çalışsın Türk gelenek ve göreneklerinde erkeğin maaşı daha önemlidir. Kız babası da kendi kızından daha alt mertebede olan birini pek de istemez.

5- Çiçek ve çikolata seçimi de bir o kadar önemli. Ne çok romantik bir çiçekle gidin (kırmızı gül) ne de çok ağaç tarzında çiçekle gidin. Daha çok renkli karışık bir çiçekle gitmeniz daha makbuldür.

6- Bazı yerlerde adetlere göre damada bol tuzlu bir kahve ikram edilebilir. Bunu hiç burun kıvırmadan normal bir şekilde için hatta bitirince hiçbir şey yokmuş gibi "Ellerinize sağlık" demeniz dayanıklı olduğunuzu gösterir.

7- Giyiminize de dikkat edin. Her ben ne kadar coolum, çok özgürüm havalarını bir kenara bırakın ve üzerinize ütülü gömlek ve pantolununuzu giyin. T-shirt, kot gibi giysilere bulaşmayın çünkü ilk itibar çok önemlidir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak