Fransızca öğrenmek zor mu

Fransızca öğrenmek zor mu fransızca öğrenmek istiyorum özellikleri nasıldır ve diğer dillerle karşılaştırması

Fransızca öğrenmek zor mu
Fransızca dünyada yaklaşık olarak 700 milyon kişinin konuştuğu bir dil. Bu dili öğrenmek herkes tarafından zor olarak görülse de aslında o kadar da değildir. Yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Fransızca nasıl bir dil ve zor mu?

Fransızca, diğer dillerin grammer yapısından biraz uzak olsa da öğrenmesi eğlenceli bir dildir. Grammer yapısı farklı dedik. Örnek verecek olursak genellikle tüm dillerde sıfat, ismin önüne gelir. (Çirkin kız gibi) Fakat Fransızca'da sıfatlar isimden sonra gelir. (Kız çirkin) Tabi istisnai durumlar, sıfatın başa geldiği kelimeler de vardır. Aslında zorluklar da burada başlıyor. Tabi günlük hayatta siz başına da getirseniz sizi anlarlar fakat grammer açısından yanlış yapmış olursunuz. Bir diğer zorluğu da her fiilin özneye göre çekiminin farklı olmasıdır. Yani her fiil özneye göre farklı bir hal alır. Düzenli fiilleri çekmek kolayken, düzensiz fiillerde ezber yapmak zorundasınız. Örnek vermek gerekirse : Vouloir (istemek) : Je veux / Tu veux / Il - Elle veut / Nous voulons / Vous voulez / Ils - Elles veulent gibi... Yukarıda anlatmak istediğimiz nokta fiilin her özneye göre değiştiğidir. Hepsi aslında "istemek" fiili fakat yazılışları ve okunuşları farklı. İsimlerde herhangi bir çekim olayı yoktur, fakat sıfatlar isimlere göre çekilir. (Dişiyse sonuna -e gelir.)

Nesnelerdeki erkeklik ve dişilik

Fransızca'da nesnelerde erkeklik ve dişilik de bulunuyor. Yani kelimeler ya maskülen ya da feminen oluyor. Örneğin kaşık feminenken, top maskülen bir kelime. Feminen kelimeler [la] ön eki alırken, maskülen kelimeler ise [le] ön ekini alır. Fakat dili öğrendikçe bu ekleri de otomatik olarak öğreniyorsunuz. Bu yüzden çok da zor sayılmaz.

Fransızca ve İngilizce karşılaştırması

İngilizce'yi ilkokul yıllarından beri görürüz. Her sene de baştan başlarız ve o kadar yılın sonunda da hala iki kelimeyi bir araya getiremeyiz. İngilizce yapısal olarak ilk başlarda kolaydır ama giderek zorlaşır. Fransızca'da ise durum tam tersi, ilk başta size zor gelir ama zamanla kolaylaşan bir dil tarzı vardır. Aksanı, söyleniş tarzı da oldukça güzeldir ve romantiktir.

Fransızca'nın avantajları aslında saymakla bitmiyor. Öncelikle bir dil bir insan, iki dil iki insan. Dünyadaki yaklaşık 700 milyon kişiyle daha iletişime geçebilirsiniz. Birleşmiş milletler'in (Avrupa Birliği) resmi dili Fransızca'dır. Avrupa'daki ilk dillerden olması nedeniyle bu dili öğrendiğinizde grammer bilginiz çok genişleyecek ve diğer dilleri çok daha basit öğrenebileceksiniz. Hatta İngilizce artık size çocuk oyuncağı gelebilir çünkü İngilizce'de kelimeleri yan yana getirdiğinizde bir anlam bütünlüğü çıkarken Fransızca'da bu imkansıza yakındır.

Tercüme yapmak için Fransızca öğrenmek zorunda değilsiniz. Bu işlerinizi en profesyonel şekilde yapabilecek bir site önereceğim sizlere. Fransızca Türkçe metin tercümesi için Protranslate.net sitesini ziyaret edebilirisiniz. Uzman kadrolarıyla sizlerin yanında olan bu sitede her türlü metin tercüme işlerinizi en uygun fiyatlardan yaptırabilirsiniz.


Fransızca öğrenmek zor mu Fransızca öğrenmek Fransızca öğrenmek istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak