Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği nasıldır

Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği nasıldır, avantajları nelerdir ders programları hakkında bilgi

Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği nasıldır
Eğer üniversite tercihlerinizde endüstri mühendisliğine karar vermişseniz ve dereceniz de belli bir eşiğin üzerindeyse Galatasaray Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Bu arada Galatasaray Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. Öncelikle ilk yıl nelerle karşılaşacağınızdan bahsedecek olursak, 1. sene genel havuz dersleri veriliyor. Matematik, fizik, kimya gibi bunun yanı sıra programlama dersleri görülüyor. Ayrıca bölümü daha yakından tanımanız için de Endüstri Mühendisliği'ne Giriş dersleri alıyorsunuz. Ayrıca Fransızca'nızı da taze tutmak için dil dersi alıyorsunuz. 2. sınıfta ise İngilizce dil dersi alıyorsunuz.

Zaten GSÜ'den mezun olabilmeniz için minimum 2 dil dersini B2 seviyesinde tamamlamış olmanız gerekiyor. Aksi takdirde diplomanızı alamıyorsunuz. Bu da size ileriki iş hayatınıza 2 dille başlamanızı sağlıyor. İlk yıl özellikle matematik ve fizik derslerinin kredi sayıları oldukça yüksek bu yüzden bu dersleri başarıyla geçmeye bakın. Alan derslerinin tamamı Fransızca işleniyor. Hocalar da Fransız. 2. sene ise okulda endüstri mühendisliğinin en zor senesi olarak gösteriliyor. Çünkü yüksek matematik, termodinamik, lineer cebir, algoritma, olasılık, diferansiyel denklemler gibi hayatınızda ilk defa karşılaşacağınız dersler alacaksınız. Bunlardan bazılarını Fransız hocalar bazılarını ise Türk hocalar vermektedir. Bu zor derslerin yanı sıra İktisat, Bilişim Teknolojileri, İş Güvenliği gibi sizi rahatlatacak ve bölümünüzü sevmeye yarayacak dersler de bulunuyor. 3. ve 4. senelerde ise artık tamamen bir endüstri mühendisinin bir şirkette ne görevde çalıştığını anlayacağınız dersler geliyor. Endüstri mühendisi neredeyse her sektörde çalışabilen ender bölümlerden biridir. Bu yüzden bölümünüzün değerini bilin ve mümkün olduğunca kendinizi geliştirin.

Galatasaray Üniversitesi'nin avantajları neler peki?

- İş başvurularında Galatasaray gibi bir etiketiniz oluyor.

- İki dil bilme avantajınız sizi her zaman bir adım öne taşıyor. Hatta 3 dille mezun olan kişiler dahi var.

- Bölümde yaklaşık 34 kişi olduğu için hocalarla birebir diyalogunuz çok daha fazla oluyor ve kendinizi çok daha iyi bir şekilde geliştirebiliyorsunuz.

- 400'ü aşkın Fransız firmalarında ilk siz tercih ediliyorsunuz. (Galatasaray Üniversitesi %50 Fransız hükümetine bağlı bir üniversitedir ve eğitim dili Fransızca'dır. İngilizce dersler de bulunmaktadır.) Bunun gibi birçok avantaj sizleri bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017 Bekçi Alım İlanları
2017 Bekçi Alım İlanları
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak
KYK 2018 Bursu Ne Kadar Olacak