Pamukkaleye nasıl gidilir

Pamukkaleye nasıl gidilir pamukkale ulaşım yolları kendi aracınızla veya toplu ulaşımla nasıl gidilir

Pamukkaleye nasıl gidilir
Pamukkale'ye gidebilmeniz için Denizli'nin meydanı olan tüm şehirlere ulaşımın olduğu Üçgen Meydanı'na çıkmanız gerekmektedir. Zaten şehir içi levhalarından buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Pamukkale'ye nasıl gidilir sorusunun cevabı ise iki yolla verilebilir. Bunlar özel araç ve toplu ulaşım aracıdır.

Pamukkale Travertenleri Gezi Rehberi

Birinci yol özel aracınızla nasıl gidilir?

Denizli'de yolunuz mutlaka Çınar üzerinden de geçecektir. Emniyet ışıklarına geldiğinizde sola dönün ve Üçgen Meydanı'na kadar ilerleyin. Üçgen meydanına geldiğinizde ise sağa doğru dönün ve düz ilerleyin. Sevindik Bölge Trafik Müdürlüğü'ne varıncaya kadar gidin. Buraya vardığınızda Pamukkale levhalarını göreceksiniz, bu levhalar sizi tünelin içine doğru yönlendirecektir. Tüneli geçince bir kez daha Pamukkale levhasını göreceksiniz. (Pamukkale 14 km levhası) Bu levhadan sonra dümdüz ilerlediğinizde ise ilk olarak Korucuk köyü daha sonra da Irlıganlı kavşağına götürcektir. Irlıganlı kavşağından levhalarla Pamukkale yönüne döndüğünüzde varmış olacaksınız. Denizli - Pamukkale arası mesafe kaç km?

İkinci yol toplu ulaşım araçları ile nasıl gidilir?

Pamukkale'ye gitmenin bir diğer yolu ise toplu ulaşım araçlarını kullanmaktır. Denizli otogara gittiğinizde burada Karahayıt - Pamukkale dolmuşlarını göreceksiniz. Bu araçlar ortalama her yarım saatte bir kalkarlar. Pamukkale turizm sefer sorgulama sayfamıza da göz atarak seferlere bakabilirsiniz. Pamukkale'ye giden yolcularımızın alternatif güzergah belirtmeleri için yorum bölümüne yazmalarını rica ediyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar

Pamukkaleye nasıl gidilir pamukkaleye ulaşım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakırköy Sosyete Pazarı – İstanbul
Bakırköy Sosyete Pazarı – İstanbul
Milli Mücadele Döneminde Neler Yaşandı
Milli Mücadele Döneminde Neler Yaşandı
Access denied.